[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
Nimetu 3d projekt
timoolen
Level 3

[EEMAL]

postitati 13.4.2011 20:42 Tsiteeri
Nimetu 3d projekt

Teen siin väikestviisi katseid game makeri 3d-ga. Eesmärk oleks esialgu teha midagi pisut gta sarnast ja siis
rakendada sinna zombiemäng otsa (ei saa mainimata jätta, et olen raske zombiefriik).

Hetkel niipalju tehtud, et auto sõitis ühe odava 2d automängu füüsika baasil(extremehphysics mingi asi),
kuid hetkel kirjutan täitsa nullist uut. Ressursilt liiga kulukas ja kõike muud jama. Järgmiseks animeeritud tegelane.

Ja väga allakäinud kvaliteediga videod:
http://www.youtube.com/watch?v=U1h9YpdlGFo
http://www.youtube.com/watch?v=ppjkLM9Q7QY
(ja auto ei peaks olema roheline ja imelik)

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
MachineMaker
Level 2

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 10:18 Tsiteeri

tegelt edu sulle 3d mängu tegemisel (y)

aga millega sa seda mängu teed

"On raske mõista, et mõned inimesed peavad kõvasti pingutama, et olla normaalsed." Albert Camus

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
timoolen
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 12:41 Tsiteeri

Game makeriga ikka, unustasin ennem mainida. Olen proovinud ka unity's teha aga seal pole nii kodune tunne veel. Lähiajal piilun mida XNA endast kujutab

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
jnt
Veebiguru

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 12:49 Tsiteeri

XNA on väga kõva asi. ;)
GigAHerZ Web - http://jnt.pri.ee/
Banner Exchange - http://be.jnt.pri.ee/
Mission Possible - http://web.zone.ee/mispos/
Black Nova Traders - http://bnt.jnt.pri.ee/
Aktsioon I: jnt
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
MachineMaker
Level 2

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 12:51 Tsiteeri

unity's proovisin ka teha aga jäi tegemine pooleli kui video otsad andis
ega ja 3d gm-is in suht vastik teha ja palju parem tuleb unity sarnasel teha lõpp produkt ja muuu

"On raske mõista, et mõned inimesed peavad kõvasti pingutama, et olla normaalsed." Albert Camus

oskarvalk
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 13:00 Tsiteeri

Pool aastat tagasi käisid siin jutud, et GM 3D pole olemas.
Aga mäng tundub väga huvitav ;)

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
PartyStarter
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 14:45 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: oskarvalk

Pool aastat tagasi? Rivo tegi juba 3-4 aastat tagasi siin 3D õpetusi ja näiteid, võibolla leiaks Bytezist veel vanemaid, kui see alles oleks.

Kõige esimene siit leitud 3D õpetus, kuid mitte Rivo vaid Uku poolt.

valter
1

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 14:51 Tsiteeri

no kui sind graafika väga ei huvita, siis on gm 3D väga hea.

GM 3D on siis niivõrd aeglane, et sellega ei saa eriti ilusat graafikat teha.. ja graafika all ma ei mõtle tekstuure, kes aru ei saanud

http://www.dmgamez.pri.ee/GRONGO1/uss_walk.gif
Ralli I: dm11Veresaun III: dm11<br>Emo1: icedude, valter8bit I: võistlus kestabAktsioon III (2009): -<br>Aasta mäng 2009: Pilvemees, valter<br>Vabateema II: valter
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
PartyStarter
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 15:01 Tsiteeri

Polysid.

timoolen
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 15:17 Tsiteeri

erililst graafikat just jah sealt välja ei pigista :D aga esialgu arenemiseks ja proovipärast võib küll. gm'i odavate/väheste ressurssidega katsumuste tekitamine ja pärast nende ületamine on lahe

oskarvalk
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 16:37 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: PartyStarter
Tsitaat:

Pool aastat tagasi? Rivo tegi juba 3-4 aastat tagasi siin 3D õpetusi ja näiteid, võibolla leiaks Bytezist veel vanemaid, kui see alles oleks.

Sa liitusid sel aastal! Mul oli siin juba 2009 aasta alguses üks konto ja ühes teemas räägiti sellest! See teema mis sa andsid on GM 8.0, 6,0 jne. jaoks.:P

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
PartyStarter
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 17:05 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:

Sa liitusid sel aastal! Mul oli siin juba 2009 aasta alguses üks konto ja ühes teemas räägiti sellest! See teema mis sa andsid on GM 8.0, 6,0 jne. jaoks.:P

Mul oli samuti siin juba mitu aastat tagasi üks konto. Aga alguses oli lolluseajastu, siis tuli trolliajastu, nüüd olen normaalne.

oskarvalk
Level 3

[EEMAL]

postitati 14.4.2011 17:27 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:

Mul oli samuti siin juba mitu aastat tagasi üks konto. Aga alguses oli lolluseajastu, siis tuli trolliajastu, nüüd olen normaalne.

Sama siin! Quote rida on juba päris pikk ja läheb offtopicucs.

makerimages
Level 3

[EEMAL]

postitati 15.4.2011 09:50 Tsiteeri

WOW!, mul tekkis küss, auto näol on tegu 3d modeliga?,kuidas said auto liikuma, ja kaamera seda jälgima?, kuna kirjutad nullist, siis äkkki annaksid eelmise versiooni gmk?(Gm7-le)

timoolen
Level 3

[EEMAL]

postitati 15.4.2011 14:04 Tsiteeri

jah 3d model, auto liikus videodes veel mingi extremephysics asja baasile ehitatud mootriga,
praegu töötab auto õigema süsteemi peal (kui õigema seda ei ole mina õige inimene ütlema)
selle leiab sealt: http://www.asawicki.info/Mirror/Car%20Physics%20for%20Games/Car%20Physics%20for%20Games.html

Uuele pole jõudnud veel keeramist teha, ajaliselt ei jõua sadat asja korraga teha ja
mängutegemine on pigem hobi, seega see seisab niikaua kuni ma leian selle jaoks aega.

Kaamera töötab vääga lihsalt:
Kood:

x=obj_auto.x
y=obj_auto.y

if(obj_auto.suund=1)
direction2=obj_auto.image_angle
if(keyboard_check(vk_down) && obj_auto.suund=-1)
direction2=obj_auto.image_angle+180

d3d_set_projection_ext(x-lengthdir_x(100,direction2),y-lengthdir_y(100,direction2),30+obj_auto.z, x,y,16+obj_auto.z, 0,0,10, 40,1366/768,1,32000);

Ja auto joonistamine on ka lihtne:
Kood:
d3d_model_draw(kere,0,0,0,kere_tex);
d3d_transform_set_identity();
d3d_transform_add_rotation_x(90+x_rot);
d3d_transform_add_rotation_y(180+y_rot);
d3d_transform_add_rotation_z(image_angle+90);
d3d_transform_add_translation(x,y,z);

Pm ma ei hakka kogu seda kraami siia ümber vedama.
Auto saad vist kasvõi nii liikuma et speed=10 ja dir=random(360)

Kõik rattad joonistad eraldi, vastavalt keeramisele auto kaldub(liidetakse x y_rot'idele lihtsalt juurde) ja
rataste (autokere pööramise korral) kaasa tulemiseks leiab
ka koodi vist googlest, suht sin cos asjad on(või lihtsalt küsi kui nii kaugele oled jõudnud).

gmk-d vanemast versioonist ei ole(ja ainult gm8), kuna liigun ainult paremuse poole siis ei ole hakanud veel backup'ima oma gmk-sid.

Google on õpetusi täis, kui nende kombineerimisega hakkama ei saa siis pole minu gmk-st mingit kasu, edasi läheb aina raskemaks.
Kogu see asi on imelihtne kui nt projecteuler.com'i esimesed paarkümend ülesannet üle jõu ei käi ja tead kuidas GM piiblit kasutada(GMhelp).

Edit: kes ütles et nullist. Aga suht nullist jah ainult model on ühest näitest pätsu pandud (seega ei ole täitsa nullist),
kuna modeleerimine ei ole mu tugev külg. Preagu sõber teeb uusi modeleid ja asju seega varsti puhas minu/meie toodang.

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm