[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
if, else, mida need teevad?
Karneval
Level 6

[EEMAL]

postitati 7.5.2010 12:07 Tsiteeri
if, else, mida need teevad?

Usun, et paljud huvituksid sellest.

if - see on nii, et kui midagi toimub, siis tee ta ka mingit teist asja. Näiteks:
if keyboard_check(vk_minginupp);
{
asimidatateeb
}
---
then - then on juba üsn välja surnud asjandus. Selle asemel oleks mõtekam kasutada {}. Seda kasutatakse koos if-iga. See ütleb, mida ta teeb, kui miskit toimub. Näiteks:
then asimidatateeb;
---
else - seda kasutatakse siis, kui seda asja ei toimu, mis peaks toimuma. Kui ta ei pea siis midagi tegema, ei pea siis midagi kirjutama. Näiteks:
{
asimidatateebkuiasitoimub
}
else
{
asimidatasiisteebkuiasjaeitoimu
}
---
and - Seda kasutatakse siis, kui on mitu if-i. Näiteks(ma võibolla teen seal ühte asja midagi valesti):
if keyboard_check(vk_minginupp)
and
keyboard_check(vk_teinenupp)
{
asimidanadteevad
}
---
Tulekul: or

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Karneval
Level 6

[EEMAL]

postitati 7.5.2010 13:05 Tsiteeri

And mul oligi segamini.

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Peeter
Level 9

[EEMAL]

postitati 7.5.2010 13:28 Tsiteeri

Manual seletab paremini.
Strateegia II: Peeter ja rallitajaRPG III: Peeter<br>Jõulu 2008 II: PeeterEmo3: emoemo<br>Aktsioon I (2009): PeeterVabateema I: veka&pets
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 7.5.2010 13:43 Tsiteeri

tea, väga segaselt seletatud...
Osade kohtade syntaxis ei saa ka väga kindel olla.

Põhimõtteliselt on "if" puhul tegemist conditionals-idega, ehk siis tingimustega.
Sellega saab luua boolean loogilisi tingimusi, "true" "false" alusel.

Kui "if"-is rida tingimusi on tõesed, siis selles olevad koodiread täidetakse:
(GM puhul piisab if-is muutuja = väärtus, mujal keeltes peab if-is kasutama nt == et vasak pool võrduks parema poolega!
)
if (ma_tean_koodi = 1){ //e. Kui ma_tean_koodi võrdub 1-ga....
anna_kommi(); //s.o funktsioon, mis käivitatakse, kui üleval olev vastab võrdusele!
}

Kui if-is võrdus ei vasta tõele (false) käivitatakse else-is olevad koodid, kui seda on.
See ei tähenda tinglikult, et if-is peab kõik võrduma ühega. Seal võib olla mis iganes, peaasi, et võrdus oleks tõene!

if (ma_tean_koodi = 0){ //e. Kui ma_tean_koodi võrdub 0-ga. -> Kui ma_tean_koodi ongi null, siis see tingimus on ikkagi tõene!
anna_kommi(); //s.o funktsioon, mis käivitatakse, kui üleval olev vastab võrdusele!
}

Kasutades or, and vms, hakkab if-is määrama mitme tingimuse koosmõju:

if (ma_tean_koodi = 0 and (olen_laisk=1 or eriti_unine=1)){
anna_kommi();
}

Siinpuhul töötab terve if-i sees olev niimoodi:

ma_tean_koodi peab võrduma 0-ga ja (kas olen laisk võrub 1ga või eriti_unine võrdub 1ga). Viimase puhul: kui ainult üks nendest ei vasta võrdusele on kogu nö if lause ikkagi tõene, sest or ei määra, et mõlemad väljendid peaksid vastama võrdusele. Kui or asemel oleks and peaksid mõlemad väljendid vastama võrdusele, et kogu if lause vastaks tõele ja saaks sealset koodi käivitada.

Vb mõneti keerulisem seletus, kuid kui tihedalt järge pidada, peaks asjale pihta saama. Üldiselt, kui inglise keelt oskad, on asi vägagi loogiline. Lihtsalt tõlgi oma If küsimust!

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Karneval
Level 6

[EEMAL]

postitati 8.5.2010 10:57 Tsiteeri

@kõik need tähenärijad: Ma tegin selle paari minutiga valmis kah, kiiruga tegin selle.
@Crypton: anna_kommi();?

Peeter
Level 9

[EEMAL]

postitati 8.5.2010 10:58 Tsiteeri

See ei ole hea vabandus, et sa paari minutiga selle tegid..
Ära postita siis neid paari minutiga tehtud asju.

Strateegia II: Peeter ja rallitajaRPG III: Peeter<br>Jõulu 2008 II: PeeterEmo3: emoemo<br>Aktsioon I (2009): PeeterVabateema I: veka&pets
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 8.5.2010 13:02 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: Karneval
@kõik need tähenärijad: Ma tegin selle paari minutiga valmis kah, kiiruga tegin selle.

Lohakusest tingitud ebapädevus ei anna tõesti vabandamisõigust. Tegemist peaks olema ikkagi ju õppematerjaliga!

anna_kommi(); jh. Funktsioone saab ka ise teha ja see on selle näite heaks ilmestamiseks. GM-is täidab funktsiooni ülesannet nn skriptid... Näitlikustamisel pole tähtis selle rakendatavus, kuivõrd idee selgitamine ja arusaadavaks tegemine!

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Karneval
Level 6

[EEMAL]

postitati 8.5.2010 18:20 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: Crypton
Tsitaat:

Funktsioone saab ka ise teha ja see on selle näite heaks ilmestamiseks.

Tean küll, aga anna_kommi kõlab nagu kahtlaselt ju.

normann
Level 15

[EEMAL]

postitati 8.5.2010 18:50 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat: Crypton
Tsitaat:

Funktsioone saab ka ise teha ja see on selle näite heaks ilmestamiseks.

Tean küll, aga anna_kommi kõlab nagu kahtlaselt ju.

Dirty minded individualidele ainult.

http://media.kickstatic.com/kickapps/images/40602/photos/PHOTO_7961920_40602_4826691_ap.jpg

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm