[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
Vajate mängule stoorit ?
-Limus.-
3 varikontot!

[EEMAL]

postitati 6.7.2009 10:37 Tsiteeri
Vajate mängule stoorit ?

Kui kellegil on vaja stoorit mängule ma võin aidata teil luua...

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
icedude
Mr. tl;dr

[EEMAL]

postitati 6.7.2009 13:27 Tsiteeri

Oled varem ka story arendamisega tegelenud või siis praegu tuli mõte, et võiks midagi välja mõelda? Kui oled tegelenud, siis mis on olnud selle story arendamise tulemus(mängud, jutud, stsenaarimid jne). Ja mis stiilis jutustustega kõige parem side on?
Emo1: icedude, valter8bit III: võistlus kestab<br>
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
-Limus.-
3 varikontot!

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 09:16 Tsiteeri

Storisid oilen ainult oma mängudele aga mina ise veel ei oska hästi mootorit kirjutada rpg stiilis

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
icedude
Mr. tl;dr

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 12:45 Tsiteeri

Mis asi on RPG. RPG võib minujaox olla ka puzzle, FPS, Strategy. Apsull kõik stiilid. Aga niikaua kuni sa oled üxtaspuha mis moel seotud peategelasega. Nt Heros Of Might and Magic on üx näide RPG-st. Sa oled seal üx hero, kes peab päästma oma kodumaa kurjuse käest. HalfLife 2/BioShock/Creed jne on näide FPS/RPG. Kus jällegi käib mängimine story põhjal. Puzzle RPG on näiteks, kui kehastad mängus seda väljamõeldud karakterit kes peab seda puzzle asja lahendama. Nt, ma just alles mängisin ühte Pokkeri RPG mängu. See oli demo mudugi. Aga jube pull asi. Käisid maailmas ringi ja mängisid pokkerit inimestega, kui võitsid said raha ja said osta omale pileti järgmisse linna. Nt pokemon-i mängud on kõik RPG. Ma tahan siinjuures mainida et jutustuse osakaal on peaagu 0. Kuna tegemist on Nindendo mänguga mitte PC, siis ei ole mälumahtu asjal et pikke jutustusi ja asu mängu toppida. Seega mis asi on RPG mootor???
RPG mootor on minujaox see ,kui sul aeg ajalt lendab lahti leht, kus on text, mis jutustab mängiale loo mix ta peab 100 korda järjest ühte ja sama puzzle pilti kokku panema.Selle texti mõte on anda mängiale motivatsiooni panna järgmine pilt kokku, ja nii, et mängia tunneks ennast selle väljamõeldud tegelasena, kes peab seda kokku panema. Andma mõtte tegevusele mis on mõttetu -õpin kodus kirjutama ja tulen foorumisse . (Siit ka põhjus miks ma ise MMORPG-sid ei mängi.)
Seega, RPG "mootori" tegemine, peax olema sama lihtne või isegi veel lihtsam kui mängu enda tegemine. Ehk, mängu
mootor kooseneb paljudest tükkidest, mis võib näiteks koosneda Liikumis,Graafika,Particle,Story,Menüü jne mootoritest, mis kokku pannes annavatki mängu mootori.Aga see selleks.
Seega kuidas on seotud Story RPG-ga? Ei olegi, vaid RPG on seotud Story-ga. EHK story ei pea haldama endas RPG-elementi, vaid võib olla täiesti iseseisev üksus millel pole mingit otsest mõtet. RPG seevastu ei saaks existeerida ilma Storyta. Tegelikult on nad kaks täiesti erinevat asja!!! Seega, ma ei saa ikka veel aru miks topitakse neid ühte patta. Inimesed, kes on oma ajud segi mänginud RPG-dest arvavad seda.(minu vend nt) On palju mänge lihtsalt storyga ja ilma otsese RPG elemendita. NT Strategy mängud. Kus jutus võtab enda alla sisssejuhatuse ja vahest ka lõpu. Jutustab miks see sõda algas. Nt sa võid jutustustega teha oma mängule mitu erinevat lõppu olenevalt sellest kui suure osa maailmast jõutsid vallutada. Kas täitsid erinevad püstitatud eesmärgid. Ja siinkohal peaks ütlema, et strategi ei ole alati sõda, vaid nt TowerDefence mängud kuuluvad ka ikkagi sinna kategooriasse.
Miks, ma seda räägin on see, et mul oli vaja huvitavat sissejuhatust ja mingit jutustust mis hoiaks mängu põnevana mängia jaox ja siis küsisin vennalt mis ta oskab ka kosta. Ja siis hakkas tulema seda RPG mõjutustega texti, mida ei saaks apsull sisse integreerida. Ehk, igal pool on Questid. Ja siis questides on ülessanne. "Go kill the dragon, because the villagers of Mirhaim are in danger. If you save them, they will reward you 1000Gold." Või siis, antud juhul kindel quest questi järel. Okey, väga tore ju aga ta ei jaganutki matsu välja sellest, et mul läheb vaja seda mille peale ma need questid ehitan. Ehk, et neid queste valmis teha, pead sa
1) teadama, mis füüsikalised reeglid seal maailmas kehtivad. Nt, starwars. Saad kasutad force-i asjade liigutamiseks jne.
2) Milliseid erinevaid maailmu see peidab. Starwars´-terve hunnik erinevaid planeete, kus igal ühel oma aura, sotsiaalsed reeglid, Poliitika jne.
3) Milliseid erinevaid tegelasi see peidab endas, kus kõigil on erinev iseloom ja võimed jne.
4) Ühesõnaga, tervet seda maailma.
5) Ja siis alles tulevad Questid, mis jutustavad mängia loo.
Ehk, siis selline project koosneb 2-est erinevat etapist. (fantaasia)maailma loomine, ja selle peale questide ehitamisest, mis siis räägivad mängia loo. Seega, ise olen leidnud, et kõige keerulisem, ettapp on selle maailma elementide välja mõtlemine mille peale sa questid ehitad. Ehk siis, mängul on 2 storyt. On maailma Stoory, mis on täiesti iseseisev ilma mängiata. Ja siis on mängia Enda stoory.
Seega, siit ka küsimus. Kumba sa paremini enda arvates oskad. Või oskad mõlemat. Sest ma tean lausa fakti põhiselt, et osad oskavad seda esimest paremini, ja väga suur hulk seda teist paremini. Kuigi ja, päris üks ühele seda võtta ei saagi. Ise oskan, seda esimest paremini. Aga parku, ei suuda ma inimesti sinna enda loodud maailma, sisse tuua, et anda teistele feeling sellest õhustikust ja nad kaasa panna mõtlema. Ja ega siis ka demo valmis klopsimine pole alati lahendus. Sest kui mõte ikka intrigeeriv pole siis see on lihtsalt mahavisatud aeg. Kohe võib näiteks tuua ÜRGID:D. Väga ehtne näide oma maailma loomisest. Mind see pikk text mis batoonike kirjutas ei ostnud. Aga see ei tähenda muidugi, et pole neid kellele see väga meeldis. Okey. see selleks. Ma isegi ei mäleta kas mu jutul pidi mingi point ka olema:D.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
valter
1

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 14:42 Tsiteeri

tldr...

aga Heroes ei ole RPG, heroes on TBS.
Half Life EI OLE RPG, Half life on FPS.

jne ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_game

http://www.dmgamez.pri.ee/GRONGO1/uss_walk.gif
Ralli I: dm11Veresaun III: dm11<br>Emo1: icedude, valter8bit I: võistlus kestabAktsioon III (2009): -<br>Aasta mäng 2009: Pilvemees, valter<br>Vabateema II: valter
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
-Limus.-
3 varikontot!

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 15:56 Tsiteeri

Teist paremini. u2u?

icedude
Mr. tl;dr

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 17:16 Tsiteeri

Valter logish ju. Ja by the way. See vikipedia artikkel keskendub RPG-le väga abstraktselt kõrvutades seda nn laua RPG-ga ja räägib väga pinnapealselt arvutimängudes RPG tähenduse varieerumisest. Ma nägin kuskil väga sügavat sellekohast ariklit...aga ei leia hetkel ülesse. Point on selles, et RPG- ei tähenda minu tekstis mängu stiili (Turn Based Strategi, First Person Shooter jne mis on otsenge mängimis viis antud mängul). Vaid ma vist unustasin täpsustada, et RPG- mu eelmises postis tähendab otseselt Role Playing Game elementi ehk siis RPE(role playing element), mitte mängimis viisi. Ehk, nad kõik omavad teatud määral RPG-elementi. Ja seetõttu kasutatakse ekslikult sellele osale viitamiseks väljendit RPG.(mida ma ka tegin). Võibolla oleks ma pidanud kasutama hoopis täpsemat väljendit STE(story telling element), mis tuleneb mängustiilist STG(story telling game), mis on üks osa RPG ja RPE definitisoonist.
Anonüümne
=FURY=

[EEMAL]

postitati 7.7.2009 23:53 Tsiteeri

Miks siin selliseks jubedaks rpg mõiste seletamiseks läks äkki? :|

icedude
Mr. tl;dr

[EEMAL]

postitati 8.7.2009 11:42 Tsiteeri

Pullipärast. Iga kord kui keegi saab oma lauses maha sõnaga RPG siis mul lihtsalt käib väike plõks peas. Siis oli vaja sellest plõksust lahti saada. Ma mängin palju mänge ja ainuke nö mängustiil mis mul maksa üle kopsu viib on RPG. Miks? Sest RPG ei ole üheselt mõistetav väljend. RPG on defineeritud 100 erinevat moodi. Ehk igas erinevas kontekstis tähendab RPG natuke erinevat asja. Ja ma ei saa kunagi aru mida üx inimene mõtleb kui ta ütleb RPG. Ehk osadel tuleb silme ette Zelda, osadel mingi MMORPG. Aga rpg ei pea olema ültse midagi sellist. PlatformRPG mängudel ei ole sageli ültse mingit leveldamise süsteemi, vaid on keskendunud karakteri arendamisele ja isiksuse avastamisele. Ja kõik 3 viia mõiste alla RPG on natuke liiast ma leian. Lühidalt tähendab RPG minujaoks mängimist tegelasega kellega sa samastud mingil määral(ehk tema saatuse kontrollimine). Punkt.
Perfoon
Level 5

[EEMAL]

postitati 8.7.2009 13:47 Tsiteeri

Heh, icedude. Ma usun, et kui sa lõpukirjandi teemaks RPG saad siis tulevad vähemalt sisu eest head punktid. igatahes oled sa päris korraliku segaduse siia korraldanud. Igatahes ei ole vaja tähenärimist (et kas on nüüd enamus või enamik), seevastu ma usin, et igaüks kujutab ette, mis asi üks rollimäng (RPG) on ja isegi kui sellel on mingi sügavam tähendus, siis üldtunnustatud katekooria on see kindlasti ja mis puutub mänguliikide segunemisesse siis ma läheks päris hulluks, kui peaksin poest ostma RPG/FPS/RTS/Platvorm/Puzzle/Action/Simulation mängu, sest ma lihtsalt ei tea enam mis mängu ma ostan, isegi kui ta sisaldab mingil määral kõiki elemente.

Ja kui teema juurde tagasi tulla, siis palun mulle üks story sellest, miks peaksid kanjonis tuleviku lennumasinad üksteist ribadeks tulistama. Ja ma ei karanteeri, et ma väljapakutud story't kasutan, aga äkki saan ma sealt häid ideid!
Kambakas I: jorss, PerfoonEmo1: icedude, valterEmo2: InCreatorEmo3: emoemo<br>
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
-Limus.-
3 varikontot!

[EEMAL]

postitati 10.7.2009 19:55 Tsiteeri

Tavai toon sisse peategelase paneme nimeks Lothar nad just pommitasid linna olgatrox ja põgenesid sealt kanjonisse kuhu jõudis ka olgatroxi lennuvägi nad pevad seal vägevat lahingut

Natukene ennem Olgatroxi linnas elavad kõik kurjad inimesed nende juht Menis andis käskluse hävitada 1[küla isvanil] [ liiga palju nimesid ] Lothari sünni küla ja Lothar tahtis maksta kätte .

Trying my best :P

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm