[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
Kust mänguga alustada?
villy93
Level 3

[EEMAL]

postitati 17.5.2008 19:46 Tsiteeri
Kust mänguga alustada?

Mul on tihti nii et on suured plaanid mingi mängu tegemiseks, kõik on juba valmis mõeldud aga pole aimugi kust alustada. Mõnede mängudega, (näiteks age of empires või mõned muud rtsid) on väga lihtne, aga selliste mängudega kus mäng ongi üks suur missioon (näiteks half-life või prince of persia) on palju raskem. Ise olen ma alati teinud valmis mingisuguse mootori, peamiselt tegelase liikumise, erinevad masinad kui on, relvad jne. Aga siis kui peaks hakkama juba mängu ennast tegema jääb asi seisma. Tahaks siis teada kust teised alustavad sest praegu olen täpselt samas kohas kinni :happy:
Jõulumäng III: villy93<br>
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 17.5.2008 19:51 Tsiteeri

no kasuta fantaasiat :doh: ...ma koguaeg kasutan. Mõtle mingi sündmustik või midagi sellist...näiteks mina võtan mängudelt osad mõtted filmidest...et võtan näiteks ühe koha umbes nagu filmist ja siis teise koha filmist ja siis kuidagi lisan enda stoorit ka ja ongi asi korras.:doh:
---
Loodan et oli abi

Peeter - Blood Money --- Delayed during tragic technical issues!
Kaklusmäng II: RallitajaStrateegia II: Peeter ja rallitajaRPG II: RallitajaJõulu 2008 I: Rallitaja8bit II: võistlus kestabAktsioon II (2009): Rallitaja
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 17.5.2008 20:00 Tsiteeri

Et jh lollikindel visioon mängust aitab kõige rohkem edasi.
Arendamine kaotab mõtte just seal kui asjad on enamvähem paigas ja siis on nagu koht kus midagi juurde ei oska kirjutada. Võistluse mängudega, miks need ka tihtipeale valmivad, ongi see, et neile omistatakse mõte - algus ja lõpplahendus.

Nii et enne lugu paberile ja siis asja kallale. Käigu pealt midagi välja mõeldes jätab asja tihti peale suht katki, kuna siis hakkad igatepidi asju ümber tegema kuna iga päev on mingi uus tuhin midagi teha.

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
villy93
Level 3

[EEMAL]

postitati 17.5.2008 21:49 Tsiteeri

Aga kuidas te näiteks teeksite oletame et half-life 2-te? Ma mõtlen et koguaeg tegelikult ju mootor uueneb ja graafika kah, ja samas ei saa kohe alguses kumbagi valmis teha. Ja kui nüüd mõtlema hakata siis vist ei olegi ma taolist mängu kunagi valmis saanud, selles mõttes et mingi suurema plotiga :mh:. Mu enda paberile pandud ideed lõpevad objektide kujundamisega :P

[Muudetud: 17.5.2008 villy93]
jorss
Level 12

[EEMAL]

postitati 17.5.2008 22:00 Tsiteeri

loe kuskilt gamasutrast või gamedev.netist mängude postmortemeid(tegemislugusi).
ja mängu sisu tegemine on mulle ka raske, tavaliselt jääbki asi seal pooleli.
Platform II: -DMI-; H0lx&jorssJõulumäng I: h0lx&jorssKambakas I: jorss, Perfoon
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 00:21 Tsiteeri

mul just stoorit ikka jagub täiega :D teostada ma ei oska midagi :D /programeerida

Kaklusmäng II: RallitajaStrateegia II: Peeter ja rallitajaRPG II: RallitajaJõulu 2008 I: Rallitaja8bit II: võistlus kestabAktsioon II (2009): Rallitaja
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
lennar
Level 5

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 16:52 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: Rallitaja
mul just stoorit ikka jagub täiega :D teostada ma ei oska midagi :D /programeerida
Siis tuleks mingi tiim teha? mul pole stoorit, progremist nagu mõistaks juba :D

Ja muide, kui progreda ei oska siis tee rpg makeris, seal lihtsam. muidugi seda gml-i ei saa progremiseks nimetada.

[Muudetud: 18-5-2008 lennar]

http://blitz3d.forumotion.com/
blitz3d huvilistele. 3d mängude tegemiseks.

villy93
Level 3

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 17:15 Tsiteeri

rpgmaker imeb
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 17:44 Tsiteeri

see mingi f*cking hiina keeles ju XD

lennar
Level 5

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 18:01 Tsiteeri

ei ole, ingliskeeles on. tean, et proffidele on see saast aga n00bidele käib kah.
http://blitz3d.forumotion.com/
blitz3d huvilistele. 3d mängude tegemiseks.

Crypton

[EEMAL]

postitati 18.5.2008 18:02 Tsiteeri

Tsitaat:
see mingi f*cking hiina keeles ju XD

mm uuem vist tõesti, kunagi kui ma GM-ist aru ei saanud kasutasin mingit Knight edition-it. Inglise keelne oli ...
Kuid siiki ärgem jälle mingem teemast väga kaugele :).

Et jh individuaalne mängumeister peab igal alal andekas olema ja kui mingil alal oskusi väheks jääb saab alati abi küsida.

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
ChrisB3D
Bännitud

[EEMAL]

postitati 5.6.2008 15:10 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: lennar
Tsitaat:
Siis tuleks mingi tiim teha? mul pole stoorit, progremist nagu mõistaks juba :D

Ja muide, kui progreda ei oska siis tee rpg makeris, seal lihtsam. muidugi seda gml-i ei saa progremiseks nimetada.

[Muudetud: 18-5-2008 lennar]

Kui gmli ei saa progremiseks nimetada siis rpg makerit ei saa millekskiks nimetada, rpgmaiker on room editor kuhu paigutad mingeid suva inimese joonistatud spritesid. sorry et kaevan.

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm