[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
kuidas teha käsipidurit
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 2.4.2008 19:27 Tsiteeri
kuidas teha käsipidurit

olen proovinud teha autole käsipidurit kuid ei ole hakkama saanud:nutab:proovisin korra mingit friction=0.4 vms see ei töödanud...kas keegi saaks öelda mis space eventesse tuleks panna

Peeter - Blood Money --- Delayed during tragic technical issues!
Kaklusmäng II: RallitajaStrateegia II: Peeter ja rallitajaRPG II: RallitajaJõulu 2008 I: Rallitaja8bit II: võistlus kestabAktsioon II (2009): Rallitaja
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 2.4.2008 19:56 Tsiteeri

Kõik oleneb mida sa käsipiduri nö kasutamisel saavutada tahad.
Kui kiiremat pidurdust siis lihtsalt muuda friction suuremaks et mõjutada rohkem kiirust.

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 2.4.2008 20:49 Tsiteeri

tahaks nagu et võtaks rohkem kiirust alla ja siis et see kui vajutad left nuppu või right nuppu siis ta nagu keeraks kiiremini selles suunas kuhu vajutad..seda frictioni ma tean muidu=)

Kaklusmäng II: RallitajaStrateegia II: Peeter ja rallitajaRPG II: RallitajaJõulu 2008 I: Rallitaja8bit II: võistlus kestabAktsioon II (2009): Rallitaja
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 2.4.2008 20:58 Tsiteeri

Nuh see mis su kiirust alla võtab seda suurendagi. Kui sul seda seost pole siis ürita kuidagi relatiivselt kiiruse arvu lihtsalt vähendada speed-=väärtus
Ja jällegi kui nuppu vajutad suurenda siis pöörlemis kiirust. direction+=väärtus

See on praegu muidugi puht robusselt aga nuh põhimõtteliselt nii see asi käib. Kui sul pöörlemiskiiruse ja liikumiskiirusega seonduvad seoses hõõrdejõu vms on paremini paigas, saab lihtsalt vb parema tulemuse.

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 2.4.2008 21:20 Tsiteeri

ma panin mingi direction+=4 siis ta läks ühte suunda :DXD

Crypton

[EEMAL]

postitati 3.4.2008 21:07 Tsiteeri

Nuh on ju loogiline kui seod suuna direction muutujaga siis auto suund muutub....
Lihtsalt see väärtus mis sa lõppu lisad, paneb siis auto pöörama kiiremalt või aeglasemalt.. see siis olekski pöörlemiskiirus. Vastavalt märgile, pöörab auto erinevas suunas.
Kuigi jh nagu aru saan sul selle kohta rohkem küsimusi pole?

Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 3.4.2008 21:52 Tsiteeri

saad äkki mingi koodi juppi visata ma ei saa la p*rsetgi aru :D (selles mõttes et kui panin mingi direction+=4 siis ta läks ainult yhte suunda ja ei saanud keerata ta nagu sekundiga vahetas suunda:haigefriik:)

Crypton

[EEMAL]

postitati 4.4.2008 15:23 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: Rallitaja
saad äkki mingi koodi juppi visata ma ei saa la p*rsetgi aru :D

Asi jääb sul lihtsalt loogika/arusaamise taha.

Tsitaat:
Tsitaat: Rallitaja
(selles mõttes et kui panin mingi direction+=4 siis ta läks ainult yhte suunda ja ei saanud keerata ta nagu sekundiga vahetas suunda:haigefriik:)

Vaata mis ma eelmises postis rääkisin:

Tsitaat:
Tsitaat: Crypton
Lihtsalt see väärtus mis sa lõppu lisad, paneb siis auto pöörama kiiremalt või aeglasemalt.. see siis olekski pöörlemiskiirus. Vastavalt märgile, pöörab auto erinevas suunas.

Kuigi: kui oleksid targem võiksid hakata direction muutujat mõjutama hoopis teise muutujaga! Mingi dir_change või mis iganes sulle sobib. Siis seo see direction-iga:

See oleks stepis üleüldine, sest ei taha ju et direction muutuks alles siis kui suuna nuppu vajutatakse:?!
direction=direction-(dir_change)

dir_change sulgudes seepärast, et kui sa muudad dir_change väärtuse negatiivseks siis - ja - teevad kokku +, mistõttu direction muutujat suurendatakse.

Ja nüüd ongi et kui vajutad space nuppu paned siis:

dir_change = 4

Või suvaliselt

dir_change = random(-4)+radom(4)

(GM random on nüüdseks juba oma laiad haarded minu jaoks kaotanud, et vaata kuidas saad selle vahemiku mingi negatiivse ja positiivse vahel :P)

Ning kui nuppu enam ei vajutata muuda dir_change = 0

Põhiliselt ma pikalt heietada enam ei hakka, muidu läheb mul veel siin midagi segamini. Aga loe ja ürita sellele põhimõttele pihta saada! Mõtle iga samm oma jaoks lahti ja vaata mida sa peqad arvutile mõista andma et soovitud tulemust saada. :mh:

[Muudetud: 4-4-2008 Crypton]

Crypton

[EEMAL]

postitati 4.4.2008 17:55 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: dm11
offtopic:
    ma ei saa aru, miks kogu cryptoni post boldis on, kuigi oma postituses ei kasutanud ta ühtegi boldi bbkoodi, ei saa aru kust </b> puudu peaks olema. :duh:

Heh parandasin selle nö imeliku asja ära. Nimelt tsitaadis oli pandud nagu </b> sõna sõna </b> bbkoodina. Sealt see bold sisse tuli.

Caupo
Caupo

[EEMAL]

postitati 4.4.2008 20:17 Tsiteeri

mu gm mingi haige :D panen random siis ütleb et error unknow blablabla radom kui panen kaks n-i siis ytleb unknow blablabla ranndom :mad: maha tuleks lyya...btw ta ytleb ka et mingi unknow dir change vms:wtf:

[Muudetud: 4-4-2008 Rallitaja]

Crypton

[EEMAL]

postitati 4.4.2008 20:53 Tsiteeri

omg. Muutujaid oskad GM-is nö defineerida?
Create evendis tuleb iga muutuja objekti jaoks sättida!

Ja random() syntaxit uuri manualist, mis sinna sulgudesse täpsemalt tuleb ja mis väärtuse ta sulle annab.
Kui sa funktsioonide jms puhul seda ei tea sisi ei tee sa miskit valmis. Nii et manuali uurima, mis funktsioon teeb.

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm