[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
 Lehekülgi:  1  2
Tahan endale koolitajat interneti kaudu...
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 18:59
Tahan endale koolitajat interneti kaudu...

Et nagu mul on koodimine väga kehv,lihtsalt ei kasuta seda,sest lihtsalt ei oska,märke ja kritseldusi on liiga palju ja ei mõista neid.Kui keegi võiks mind koolitada oleks väga hea,sest teie globali vms seletused on natuke arusaadavad,kuid ei õpeta mulle koodimist...so,msn ja teised asjad on teretulnud,tasu ei maksa,lihtsalt ja lühidalt:kas keegi õpetaks mind?
Aga koolitajal olla palun mitte liiga hull ja segane käskija...

Üllatus!Kliki siia!
http://sb.live.ee/estonian.gif
PSST!(ma pole päriselt bännitud,ainult timbati rahu pärast)
PSST2! olen küll bännitud, ma ei saa ju postitada :D

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 19:25

tasuta küll keegi seda ei tee.
Platform II: -DMI-; H0lx&jorssJõulumäng I: h0lx&jorss
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 19:39

:ahha: siis lähen gm ametlikku foorumisse,kui teie tatid raha veel tahate
-------------------------------------------------------------------------
teil oleks siis pealegi rohkem kogemusi õpetajana,mul on printer,saate printeritöid saata...pole raske otsida tasuta,sest teie koodijad tavaliselt tahate rahaga poodi krõpse ostma minna

[Muudetud: 24.12.2007 koolisolen]

Üllatus!Kliki siia!

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
jorss
Level 12

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 19:49

kui sul piisavalt huvi oleks, saaks sa selle ise kah õpitud
Platform II: -DMI-; H0lx&jorssJõulumäng I: h0lx&jorssKambakas I: jorss, Perfoon
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 19:54

ja kuda????koolitada vaja selleks,et teada saada,kuda?:yawn: said aru?
Üllatus!Kliki siia!

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 20:06

ma ei saa su kahest viimasest postitusest ausaltöeldes midagi aru.
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 20:13

Tsitaat:
Tsitaat holxile: koolisolen
lihtsalt ja lühidalt:kas keegi õpetaks mind?

Üllatus!Kliki siia!

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 20:28

Tasuta ei saa tänapäeval peksa ka. Mine tööle ja maksa oma koolitajale.
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 20:52

manual?mida see tähendab...ma olen ju postituste arvu huvitamatta koolieelik
Üllatus!Kliki siia!

Crypton

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 21:06

Ega jh, võta endale mingi väike, väike mängu projekt ette, millest on sul selge visioon. Ürita teha niipalju ise kui võimalik, puurides ja uurides näited ning manuali. Kui tekib küsimus, postita see foorumisse. Aitab kaasa kui annad märku oma pingutustest: koodi näidates, kuidas oleks sa seda lahendanud jms. Esita kasvõi oma teooria. Paljugi aitab just selline probleemi vormistamine kaasa just ise enda aitamisel. Kui kirjutad probleemi lahti enda jaoks saad aru mis sul vaja on ja leiad mooduse selle ise lahendada. Endal oli alguses samamoodi. Ei osanud yhte asja hakkasin probleemi kirjeldama. Nii tulid kõik osad välja ja suutsin ise koodi valmis kirjutada.

Esita konkreete küsimus asjast mida sa ei oska. Enne veendudes ka et enne sellist probleemi pole esitatud. Kui on saad juba reeglina sealt abi.

Ise pealehakkamine on kõige alus, keegi ei saa midagi pähe sundida. Pead põhimõttest aru saama ja endal peab huvi olema.

Funktsioone õpi neid kasutades. Joonista kasvõi suvalisi asju ekraanile vms, funktsioonide tööpõhimõtte tundmine on tähtis.

Põhiliselt saaks heietada kaua, kuna mu jutt ka seosusetuks muutuma hakkab lõpetan praegu ära. :) Häid pühi.

Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
gmmeiter
GlorY

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 21:54

asjal oleks idee ka siis kui mingi 10 inimest seda tahaks.. noh uued.. soov on aga ei jaga kas võõr keelt või ei oska midagi.. vot siis võiks küll nagu neile midagi manuaali teha vms.. aga ühe jaoks ei kannata välja ju.. Elu ressurside raiskamine :wtf: Kui oleks vähemalt 10 tõsist sooviat siis mina tõuseks küll jalgadele ja teeks manuaali..

Brus
Level 11

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 22:34

Tsitaat:
Tsitaat: koolisolen
:ahha: siis lähen gm ametlikku foorumisse,kui teie tatid raha veel tahate
-------------------------------------------------------------------------
teil oleks siis pealegi rohkem kogemusi õpetajana,mul on printer,saate printeritöid saata...pole raske otsida tasuta,sest teie koodijad tavaliselt tahate rahaga poodi krõpse ostma minna

[Muudetud: 24.12.2007 koolisolen]

Päris loll tekst, sis küll kõik aitavad, sõimu veel.. muidu oleks vbl isegi koolitajaks olnud :D

http://img152.imageshack.us/img152/9484/joulumanguke1wq4.png
Maze II: Brus
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
-DMI-
Level 12

[EEMAL]

postitati 24.12.2007 22:57

Tsitaat:
Tsitaat: koolisolen
Et nagu mul on koodimine väga kehv,lihtsalt ei kasuta seda,sest lihtsalt ei oska,märke ja kritseldusi on liiga palju ja ei mõista neid.Kui keegi võiks mind koolitada oleks väga hea,sest teie globali vms seletused on natuke arusaadavad,kuid ei õpeta mulle koodimist...so,msn ja teised asjad on teretulnud,tasu ei maksa,lihtsalt ja lühidalt:kas keegi õpetaks mind?
Aga koolitajal olla palun mitte liiga hull ja segane käskija...

Tõmba näiteid, siis püüa aru saada, kuidas mingi asi töötab. Mina tegin alguses nii. Tõmbasin hunnikute viisi näiteid ning uurisin. Ja järgmiseks uuri helpi.

Nüüd oled välja õpetatud ise õppima. Pleki!

[Muudetud: 24-12-2007 -DMI-]

Platform II: -DMI-; H0lx&jorss
timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 01:49

Ma arvan et tal tuleks vbolla gmaker paariks aastaks rahule jätta?
Kurat... Mina ka ei oska hästi koodida...aga (pea aegu)alati ma leian süsteemi kuidas tööle saada! Sellist debiilselt mõtet... sellise kohutava inglise keele juures on kahjulik meie foorumile mõelda.Ja kas mitte foorumi vanusepiir mitte 14 ei olnud? kui ei siis pange kohe peale et ei tuleks sellist jura!

http://i56.tinypic.com/v49bgw.jpg
Strateegia III: timbat ja steelsaviour<br>
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Crypton

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 11:24

ofcourse, ma ei tea siin ehk saad midagi mõiku (inglise keele nõue)
Keskelt poolt hakkab seda koodi asja natukene puudutama:

http://www.rpgrevolution.com/tutorial/70/

Nii et UTFG! või käi igast erinevates foorumites ringi.

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 15:03

:nutab::nutab::nutab::nutab: ma olen alles 10a,tähendab,mina pean kohvreid pakkkima(n)(n)(n)(n)arvuti12 ka ionuarust 10-12 vms,dmgamez quit

ja,inka pole päris-hea,

Üllatus!Kliki siia!

jorss
Level 12

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 15:17

kui sa inglise keelt ei oska, pole sul mõtet eriti mänge teha peab märkima.
mingit vanusepiirangut ei ole minuteada.
Platform II: -DMI-; H0lx&jorssJõulumäng I: h0lx&jorssKambakas I: jorss, Perfoon
Crypton

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 15:23

Tsitaat:

1.Ei spämmi !
Igal postitusel olgu mõte ja oleks informatiivne
Ei tee smailirallit, ei kasuta üle viie smaili järjest.

Kas jälle hoiatusi lahmima hakkama?

10.a on vb ehk sutsuke vara, et midagi väga tõsist ette võtma hakata. Kuid ise-enesest vanusepiirangut ei ole. Samas kui annet on saad hakkama. Kui inka hea pole siis saad seda arendada just GM-i kasutades. Võtad sõnastiku kõrvale (soovitavalt mingisugune, mis töötaks arvutis, programm vms.) ja hakkad endale nii mõisteid ja asju tõlkima. Tee endale väike märkmik vms kuhu kirjutad funktsioone läbi, mida miski teeb jne. Näited juurde kuidas kasutada jpm.

Võta käsile väike projektike, kasvõi tüüpiline maze mäng. Graafikale ära jumala eest rõhku pane. Saad kasutada GM-iga kaasas olevaid asju, peaasi et asi oleks proportsioonis. Õppimise alguses ei tohi oma projektidele graafikale üldse tegelt rõhku panna, tähtsam on see, et sa oma mängu jooksma saaksid.
Hoia kõik loogilisena, hakka kohe alguses ka koodi vormistamisele natukene rõhku panema. On lihtne tõsiasi et kui vormistamine on korras on ka mõtlemine korras. st et kui kood on vormistamiselt segamini, iga muutuja on kuskil suvalises kohas jne siis on ka mõtlemine nii et ideed jms tuleb kuidas tahes, seetõttu tuleb asju sutsuke ette planeerida.

See on enamvähem põhimõte mida mina olen kasutanud BASIC keelt õppides. Tegin omale arvuti .txt märkmikku kuhu hakkasin funktsioone välja kirjutama, kuidas neid kasutada, kommentaarid juurde jne. Hiljem oli hullult hea neid sealt meelde tuletada kui hakkasin väikest programmi kirjutama õpitu põhjal.

nt:

DIM //saab määrata massiiv muutujaid

//array
    DIM array(3) //3 on array ulatuse suurus.
    array(1) = 1
    array#(2) = 2,2350 //eemaldab komakohad, # on integer kujuna
    array$(3) = "yeyee"

global muutuja //saab määrata globaalset muutujat

//kasutus
    global muutuja
    muutuja = 3

Ja nii õppisingi. Abiks oli ka e-book kust funktsioone õppisin. Hea teooria oli ka juures ja kinnistas GM-iga õpitu samuti: nagu mis on string, real, variable, array, jpm. Paljud asjad tänu sellisele meetodile siianigi meeles. Nii et kui suudad ise õppida asju oled suuteline sellist asjaga tegelema. Kui asi läheb keerulisemaks, ühendades erinevaid funktsioone, kus hakkab keerulisemat matemaatikat tulema jne siis oleks juba tõesti koolitajat tarvis :)

Aga jh ikkagi, saadan su ise natukene uurima, kui kuskil hädas siis saad ju ikka küsida, kuid pikka teooriat vaevalt siin keegi enam kirjutama hakkab.

-Transmission end-

Nohik
Bännitud

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 15:58

vahepeal sa nimetasid meid tatideks ja nyyd rää´gid et oled alles 10-e?:D

koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 16:31

(h) nii palju on küll inkat,et midagi teada saada,ja kood nagu oleks mul selge,a ga ma ei saa miks peab märk-märgi järgi kõik täpne olema,seal mul väike komaviga vms sees kohe viga
Üllatus!Kliki siia!

Crypton

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 17:14

põhjus on lihtne. Programmeerimine on jh vb lihtkasutajale kole pedantsus kuid muudmoodi ei saa. Nuh kuidas ma seletan... :P

Nuh inimene saab veel aru lause mõttest kui näiteks komasi ei pane, kuid arvutil ei ole seda suurt andmebaasi, et mõista kogemata valesti kirjutatud lauset. Lihtsuse mõttes loeb arvuti seda koodi rangete reeglite järgi. Sest kuna koodil võib olla samal ajal palju tähendusi siis ei saa neid vigu sisse lasta.

Vahe tekib kui näiteks on vaja eraldada erinevaid parameetreid funktsioonis. Ütleme et meil on funktsioon, mis joonistab kahe punkti vahel yhe joone:

joon(x1,y1,x2,y2) x1 ja y1 on esimese punkti koordinaadid ja teise punkti koordinaadid on siis ka vastavalt x2 ja y2. Kokku on funktsioonis 4 parameetrit, need on eraldatud komadega. Arvuti saab nii aru millal hakata uut väärtust funktsioonis lugema. Kui koma pole saab arvuti aru et tegemist on siis ikka sama parameetriga.

joon(0,0,10,10) joonistab joone 0 ja 0 koordinaadist 10 ja 10 koordinaadile. Kui nyyd kogemata joon(0,0,10 10) kirjutada ilma viimase komata, tuleb viga. Nüüd on funktsioonis täidetud ju ainult kolm parameetrit millest viimane x2 vastab väärtusele 1010. Ja kui neljandat pole täidetud ei saa joont joonistada.

Nuh am ei tea kui hea see näide oli kuid nuh ehk keegi oskab paremini :).

-DMI-
Level 12

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 17:15

Tsitaat:
Tsitaat: Crypton
Tsitaat:

1.Ei spämmi !
Igal postitusel olgu mõte ja oleks informatiivne
Ei tee smailirallit, ei kasuta üle viie smaili järjest.

Tal ju 4 smaili järjest. Lihsalt loll tähelepanek

=)=)=)=) ..gdsgs =)=)

"Järjest" peaks asendama "postituses", lolle vigu saab ära kasutada
:lala::nutab:

dm11 - muuda nüüd oma reegel ära :P

[Muudetud: 25-12-2007 -DMI-]

Platform II: -DMI-; H0lx&jorss
Crypton

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 17:18

mmnjh, my bad :)
---
jh et postituses, nii olen minagi mõelnud.

[Muudetud: 25-12-2007 Crypton]

[Muudetud: 25-12-2007 Crypton]

timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 18:53

Minu arvates mõtlevad temavanused,et arvuti on mingi võlumasin kui nad aru ei saa kui suurt crappi võib komaviga teha.
http://i56.tinypic.com/v49bgw.jpg
Strateegia III: timbat ja steelsaviour<br>
koolisolen
Bännitud

[EEMAL]

postitati 25.12.2007 18:59

kuule,ma olen arvutit palju kasutanud ja tean tehnoloogiat!sina ei yelli minu peale!"võluarvuti" tahad öelda,et ta on mul ekoolis hindeid parandanud,et gigabaite saab varastada?(nhj jutt sellest mul tehtud)

meenuta oma lapsepõlve,sul polnud kindlasti arvutitki!

Üllatus!Kliki siia!

Lehekülgi:  1  2

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm