[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
 Lehekülgi:  1  2
Vajatakse graafikuid ja ehk ka progrejaid
Heretic
Level 3

[EEMAL]

postitati 3.11.2007 19:31 Tsiteeri
Vajatakse graafikuid ja ehk ka progrejaid

Ehk keegi mäletab Bytez'i foorumist Vaderit. Tal on käsil üks suur projekt. tegemist on MUD'i ja MUD Kliendiga. MUD ise on tehtud C keeles, MUD Klient aga C/C++. tegemisel oleva MUD Kliendi mõte on viia MUD uuele tasemele, kus oleks tekstile lisaks nii heli kui pilt. Nüüd siis olekski vaja eelkõige graafikuid, kes joonistaksid pilte(nt. NPC'de portreesid) või isegi programmeeriksid - ka programmeerijaid on väga vaja.

Mis on MUD?
http://en.wikipedia.org/wiki/MUD

Ettekujutus kliendi kujundusest ja graafika stiilist:
http://hyena.pri.ee/Pic/client.jpg

Lisan hiljem valmisoleva Arion MUD Clienti, et saaksite ka ise MUDis ringi vaadata. Hetkel ei ole võimalik klienti lisada. Kes tahab mõne muu clientiga Arionis ringi vaadata, siis aadress on: carlnet.ee ja port on 3000.

Kõige lihtsam viis MUDi saada on kirjutades start->run ribale "telnet: carlnet.ee 3000" ilma jutumärkideta. Siiski pean lisama, et tavaline telnet pole MUD kliendina väga potentsikas.

[Muudetud: 24.01.05 Heretic]

Ralli II: Heretic, jaanusKaklusmäng I: HereticKambakas III: Heretic, jaanus<br>
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Heretic
Level 3

[EEMAL]

postitati 4.11.2007 12:24 Tsiteeri

Hüään/Vader:
Palun andke teada siin teemas, kes soovivad aidata. Primaarne on siiski graafika, abiprogrejad kuluvad lihtsalt marjaks ära. Ärge sellest ära kohkuge, kui näidis pilt graafikast liiga pro tundub (Selle torni pildi tegi Heretic). Vähesegi tahtmise juures liituge, sest kõiki pilte saab paremaks teha ja asendada ka hiljem, hetkel on tähtis piltide arv ja mitte nii väga kvaliteet.

Kõik abistajad kuuluvad koheselt Arioni tiimi, vajadusel (tõenäoliselt) saate omale mudasse immortalid. Kui keegi soovib minuga kontakteeruda, siis saate mu kätte sealt samast mudast või ka MSNist: Zerich99@hotmail.com

Kui liitumast takistab arvamus, et MUD on Teie jaoks liiiga keeruline ära õppida, siis teadke - minul läks 2 nädalat, enne kui MUD mulle täiesti arusaadavaks ja põnevaks muutus, aga pärast seda pole ma kordagi kahetsenud, et mudama hakkasin. Kes mudada tahab, tulgu aga Arioni, õpetan vajadusel hea meelega.

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 4.11.2007 21:40 Tsiteeri

Graafik veidi vale termin ei ole antud kontekstis?
Platform II: -DMI-; H0lx&jorssJõulumäng I: h0lx&jorss
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 01:20 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: h0lx
Graafik veidi vale termin ei ole antud kontekstis?

- ei ole

graafika definitsioonid

Edaspidi paluks vaid asjakohaseid postitusi. Kõik abipakkumised on teretulnud, ei oma suurt tähtsust, kui hästi Te joonistada oskate. Tähtis on, et Te olete valmis meid aitama. Praegu on kõigile hea ning ainulaadne võimalus saada Arioni arendusgruppi. KA ÜHEST PILDIST ON ABI! Andke endast vaid märku palun.

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 10:44 Tsiteeri

eeem... mina võin aidata ja... vend oskab päris ilusaid dragoneid ja muid elukaid joonistada ja...
me võime häid ideid anda ja...
meile mõlemale meeldib mud games!

[Muudetud: 5-11-2007 timbat]

http://i56.tinypic.com/v49bgw.jpg
Strateegia III: timbat ja steelsaviour<br>
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 14:14 Tsiteeri

te kõik olete vägagi teretulnud! mul praegu veel kehalise tund aga pärast kooli millalgi räägime lähemalt.. Ja veel, tähtis on teid palju kokku saada, sest projekt on tõsine ning VÄGA mahukas! Arionis on kusagil 8000 ruumi, loomulikult 8000 pilti ei jõua joonistada, aga saab teha üldistusi, igal juhul on tööd palju, saate kõva kogemuse nii joonistamises kui grupis töötamises! Tsau hetkel!

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 15:43 Tsiteeri

Niisiis teadmiseks kõigile - 8000 pilti me loomulikult tegema ei hakka, pildid ruumidest tulevad valikuliselt, sama ka npc'de puhul. Eraldi pildi saavad vaid erilised ruumid ja erilised mobid, ülejäänute puhul rakendame universaalseid pilte. Näiteks kõigi sektor tüüp - forest - ruumidele on olemas paar standard pilti lihtsalt metsast, sama ka kõrbe ja muu sellise puhul. NPC'd saavad standardse portree vastavalt oma rassile ja soole kuid erilised questi tegelased ntx saavad erilise pildi. Sedasi toimides saame töö omale jõukohaseks teha.

Kuidas me suhtleme? Pakun välja variandi - kõik kaasosalised tulevad kas või telnetiga carlnet.ee 3000 - ehk arioni serverisse, teevad omale kasutaja ning edasine suhtlemine toimub seal. Siiski teen igaks juhuks MSNi eraldi grupi teie jaoks.

Niisiis, algatuseks võite lisada mind MSN: Zerich99@hotmail.com

-graphicdude-
Level 2

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 17:05 Tsiteeri

Tsitaat:
Tsitaat: dm11
Ma arvan et ma võiks küll natuke graafikat teha, aga ma ei tea kui aktiivselt ma neid teha saan.

,täpselt sama siin.. :doh:

http://www.fileupyours.com/files/168917/b%E4ner.jpg
Kaklusmäng III: -graphicdude-<br>
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 19:56 Tsiteeri

8000 roomi... umm siis on umbes 3980 pilti vaja joonistada! >D
Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Heretic
Level 3

[EEMAL]

postitati 5.11.2007 20:04 Tsiteeri

Ma usun et see arv jääb sadadesse..
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 6.11.2007 06:56 Tsiteeri

Mu mälu pettis mind.. Anyway, MUDSTAT on selline hetkel:

Kood:

== Server Info ==

Name: The Lost Lands of Arion
(based on ROM 2.4b6, first change 28. Oct. 2003)
Ip: newcarl.mine.nu (217.159.181.198)
Port: 3000
Real Time: Tue Nov 6 07:36:24 2007
Last Boot: Mon Nov 5 22:33:51 2007
9h 2m33s (due to the crash)
Compiled: Nov 5 2007 at 22:32:26 :: ]

== MUD Info ==

Areas: 49
Rooms: 3331
Helps: 383
Mobiles: 1756 (558 unique)
Objects: 2680 (495 unique)
MobProgs: 174
ObjProgs: 34
RoomProgs: 5

== Player Info ==

Players: 14
Active: 10 (connected during 7 days)
Inactive: 4
Immortals: 3
Legends: 0
Heroes: 1
Others: 9
Deleted: 0
Visited: 3388 times by players

Kas kellelgi on erisoove, mis sorti asju ta kõige parema meelega teeks?

Graafikat on vaja järgmistele valdkondadele:
1) Ruumidele
2) NPC'dele (3 pilti mobi näost lähedalt: ründab, saab viga, on tavaline)
3) Objektidele (1 pilt per VNUM, näiteks pilt bastardswordist)
4) Puhtalt kliendi graafiline kujundus (Skinnid, scrolling-barid, automapi tähised, HP/Mana/Move bar, HP bar vaenlase jaoks eraldi jne)

Kuidas toimub lihtsustamine/üldistamine:
Mõistagi ei joonista me 3331+558+495 pilti. Pildid tulevad vaid erilistest ruumidest, tegelastest ja objektidest. Ülejäänud kasutavad universaalseid pilte. Näiteks ruumide puhul - kuna igal ruumil on oma sector_type (field, forest, hills, road, mountains, water jne), siis tulevad pildid sellistest kohtadest üldiselt ning kui ruumile pole spetsiaalselt pilti määratud, näitab selles ruumis pilti vastavalt sector_type'ile. NPC'de puhul sama lugu, kui MOB pole saanud spetsiaalselt pilti, siis kuvatakse tema portree vastavalt ta rassile ja soole. Ka objekte saab üldistada, näiteks teha standardsed pildid kirvest, mõõgast, piitsast, nuiast jne, ning kui objektil pole spetsiaalselt pilti määratud, vaadatakse tema obj->item_type väärtust ning pilt tuleb vastav.

Soovin, et kõik asjaosalised teeksid endale Arioni accounti. Kui kellelgi on probleeme näiteks kliendi leidmisega, siis Jaba MUD Client on päris hea client. Connectimiseks kirjutada "#connect carlnet.ee 3000" ilma jutumärkideta.

Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 16:14 Tsiteeri

Ok, andke oma msn siis või lisage mind, sest kusagil pean ma teid korraga nägema. Foorumis ei saa kindlasti kõiki rääkimisi ära rääkida.

-DMI-
Level 12

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 21:15 Tsiteeri

Ma võiks ruume joonistada.

[Muudetud: 7-11-2007 -DMI-]

Platform II: -DMI-; H0lx&jorss
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 21:35 Tsiteeri

Väga hea, mitu inimest võivad ka sama tüüpi asju joonistada, mingeid piiranguid pole ses suhtes.

Teeme siis algust, ühtlasi vaatame ka, kuidas töö kujunema hakkab.

Vaja on pilti ruumile:
Kood:

+-----------+
| |
| |
| + |
| | |
| %-#-X |
| |
| |
| |
| |
+-----------+
By the Altar
You are by the temple altar in the eastern end of the Temple of Hobbiton.
A huge altar made of highly polished black onyx is standing in front of You!
Behind this altar sits a two foot tall statue of Hyena, the highest god of
thieves in all the lands.

Pilti itemile:
Kood:

You are carrying:
the gore stained axe [#413] (Normal)

look axe
This axe is a true artifact! It belongs to Urish the Seven-Finger.
Urish the King of Nadsokor punishes his wet blankets with this axe.
The axe you're looking is chipped, bloody and ugly but still
very powerful weapon. On the haft of the gore stained axe, there is
written a word "Meatbreaker".

Ja KOLME pilti (saab_viga, lööb_sind,on tavaline) NPC'le:
Kood:

[#3508] (White Aura) A dwarf lord is gallivanting here.

l lord
The dwarf lord is armoured very heavily. Strong metal plates
cover his muscular body. Bright red wisp decorates his powerful
helmet. You see very expensive weaponry in his equipment. The
dwarf lord must be the elite soldier of Dwarven Kingdom.

Mõõtmed peaksid olema KÕIKIDEL PILTIDEL algselt vähemalt 640*480 pixlit. Suurem võib olla, väiksem mitte. Piltidel peab olema toon (255;0;255) ehk erk lilla, mis tähistab läbipaistvust. Läbipaistvus on vajalik, sest siis saab teha ruumidele ajas muutuva taeva, + tähed, kuu jms. Ka NPC'de ja objektide pildid peavad olema läbipaistvat tooni sisaldavad.

See on siis nagu test task, et praegu pole lugu kui teist ka mitu tükki sama asja joonistavad, lihtsalt teeme asja selgeks kuidas edaspidine töö hakkab välja nägema ja saame ka näha kes kui hästi ja mida joonistada oskab.

Uku
Moderaator

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 22:01 Tsiteeri

No ma ei tea. tegelt on nii et ma võiks proovida NPCi joonistada küll, ja kohtasi.

Kuid soovitan teil vaadata et eri rahva graafika väga seinast-seina poleks, ja palun tehke mingi anime-manga vaba mäng onju seda jugiodon kõik kohad täis.

Näiteid mu tehtud töödest:
saate siit: http://kuus.koma.pri.ee/graafiline/kiire/ kui huvi on, saatke U2U ja ma lisan teid oma msni ja sisi seal mugavam suhelda, ei ole vaja umbes kaagid mind tüütaks, praegu hea.. rahulik ei nunita et tee mulel see ja see... vimasel ajal ma suurt peale joonistamise ei teegi...

[Muudetud: 7-11-2007 Uku]

.

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 22:14 Tsiteeri

ma võin objekte joonistada, elutud asjad tulevad mul hästi välja võrreldes elusatega.

Edit: mis suuruses selle kirve pilt peab olema?

[Edited on 7.11.2007 by h0lx]
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 7.11.2007 22:25 Tsiteeri

ütlesin ju et suurus on minimaalselt 640*480 pixlit

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 8.11.2007 10:12 Tsiteeri

no sorri vaan, tl;dr oli.
http://i47.tinypic.com/x0w83p.gif
Moonwalk
timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 8.11.2007 18:10 Tsiteeri

sain ka lõpuks tööle midagi omal. nonii sain sisse.. ilus.. (10 min mulje)
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 10.11.2007 11:26 Tsiteeri

noh, pole ka kellegil juba pilte valminud? Nii aeglast töötempot küll hiljem omale lubada ei saa.

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 11.11.2007 15:24 Tsiteeri

ma hui viitsingi mingi kiirelt 640x480 pilte joonistada... vb paar tükki aeglaselt. Miks need itemi pildid üldse nii suured peavad olema?
Moonwalk
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 11.11.2007 19:32 Tsiteeri

suured, sest enam suuremaid küll mängu vaja ei lähe, aga hetkel pole päris h2sti teada kui suured mängus hakkavad olema ning pilte väiksemaks muuta on mõttekam kui suuremaks, sest muidu lähevad uduseks jne.

h0lx
Kohalik sitapea

[EEMAL]

postitati 11.11.2007 19:37 Tsiteeri

suurust muutes läheb nkn koledaks. mingi 64x64 pixelart oleks win.
Moonwalk
Hyena
Level 6

[EEMAL]

postitati 12.11.2007 06:28 Tsiteeri

No kuramus, kas sa tõesti oled nii rumal, et ei saa aru, milline pilt peab olema? mis 64*64 pixlit?! Mingit 64*64 pole, 640*480 on! Näe, tegin teile näite, mis sorti pilte ma silmas pean.
http://www.hyena.pri.ee/Pic/axe.jpg

timbat
lihtsalt nolifer

[EEMAL]

postitati 12.11.2007 09:12 Tsiteeri

ilus =) püüan jälle online tulla, ise olen reganud nimega "palk"

[Muudetud: 12-11-2007 timbat]

Lehekülgi:  1  2

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm