[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
Õpetus: Panga tegemine mängu jaoks.
Gamer
Level 2

[EEMAL]

info.gif postitati 15.4.2005 12:43 Tsiteeri
Õpetus: Panga tegemine mängu jaoks.

Sissejuhatus

Paljud vaatavad ja muigavad seda teemat nähes, et seda on väga kerge teha, kuid eksite õpetus on mõeldud eelkõige algajatele, et nad saaksid aru, mis rolli mängivad global. Ehk siia tuleb väike õpetus algajatele. Põhimõtte pärast ma ei anna gmd, sellepärast ise läbi kirjutades õpid kõige rohkem!

Hakkame peale

Loodan, et te olete mingil määral juba GM tutvunud. Esmalt oleks teil vaja luua üks object. Pange selle nimeks Rahakonto. Nüüd Pange tema create [Execute a piece of code] - sinna selline asi nagu:
Kood:

global.raha=100

/raha - on siis globali nimetus
/100 - on väärtus, mis sul algselt näitab

Nüüd Rahakonto objekti lisa [Draw - add eventi alt] ja [Draw a text] - sinna selline asi:
Kood:

text: "Raha: "+string(global.raha)

/"Raha: " - näitab sul teksti [ Raha on: ]
/+string() - lisab väärtuse tekstina, meil on selleks global.raha ja väärtus sellel 100 seega peaks ta näitama meile algul teksti:

Raha on: 100

Paneme korda nyyd nupud millega ta lisaks meie global.raha väärtusesse ka +50[üks kõik mis arv] või -50[üks kõik mis arv]. Objekt Rahakonto [Add event- Key press - Keypad = +] ja actionisse [Execute a piece of code] ning sinna:
Kood:

global.raha-=50

/-=50 - Tähendab seda, et ta lahutab sinu algsest 100 - 50. NB! Karm viga mis võib esineda on see, et topitakse see - märk sulu taha, see omakorda teeb kohe global.raha väärtuse -50 peale. Alati käib "-" või "+" märk sulu ette.

Samamoodi teed ka "+" nupuga, kuid siis lisad juba code + sulu ette, see tähendab, et ta liidab sinu global väärtusesse +50 igakord, kui nuppu vajutad. Nüüd lood uue toa ja paned objecti Rahakonto sinna sisse. Ja Vajutad rohelist noolt e. run game.

Kokkuvõtteks

Ise arvan, et selgitasin iga asja teile põhi detailidena välja nii, et iga algaja peaks sellest arusaama, kui põhi õppimise viis, kui saad aru inglise keelest on hakata tasakesi lugema Gamemakeriga kaasas olevat manuaali!
Edu teile!

// Palun mitte postitada siia mõtetuid offtopicuid!

[Muudetud: 19-01-2005 Gamer]

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Gamer
Level 2

[EEMAL]

postitati 15.4.2005 13:37 Tsiteeri
Õpetuse järg

Sissejuhatus

Õpetuse teises järjes räägime, kuidas teha nii, et vajutan nupule hiirega ja siis ta ostab mingi asja. Seda on üpris keeruline välja jagada algajatele aga küll nemadki aru saavad.

Hakkame pihta

Esimese asjana oleks meil vaja 2 nuppu, nendeks võiksid olla punast teine rohelist värvi, et saaks eristada neid üksteisest, Nende peale võiks kirjutatud numbrid nt. 100, 200, 500 jne. Ma kasutan präegu arvudeks 200 ja 500. Tee siis sprited ja lisa ka need objectidesse.
Meil on vaja kolme objecti:

1. Rahakonto
2. Roheline nupp [200]
3. Punane nupp [500]

Võtame ette esmalt Rahakonto, siin on väga lihtne, sama Rahakontod käsitlesime esimese õppetükism kuid nyyd jätame välja klviatuuri nupud + ja - mis meil seda raha summat lisasid vaid jätame alles.

Create - [Execute a piece of code]:
Kood:

global.raha=1000

/muutsid raha väärtuse 1000 peale, siis on parem käsitleda.

Draw - [Draw a text]
Kood:

text: "Raha: "+string(global.raha)

/sa võid selle samuse asja saada ka, kui lisad Draw - [Execute a piece of code]:
Kood:

draw_text(x,y,"Raha: " + string(global.raha))

/draw_text - ehk teisisõnu joonistab teksti ja x,y tähistab nn. koordinaatteljestikul asukoha, kuhu sa Rahakonto objecti paned roomi sinna ta joonisabki sulle teate "Raha on: "

*Võtame ette rohelise nupu [kannab väärtus 200]. Tema create [Add event - Mouse - Left pressed] ja actionisse [Execute a piece of code]:
Kood:

if global.raha>=200
{
global.raha-=200
}
else{
show_message("Sul on vähe raha, et osta 200 eset")}

/if global.raha>=200 - see kontroolib, kui sul on global.raha väärtuses üle 200 (ühiku), siis
/global.raha-=200 - ta lahutab su üldisest global.raha väärtusest maha 200 (ühikut), kui
/else{
show_message("Sul on vähe raha, et osta 200 eset")} - sul on vähem, kui 200 (ühikut global.raha väärtuses), siis ta ütleb sulle "Sul on vähe raha, et osta 200 eset".
NB! Ära unusta loogelisi sulgusi.

*Võtame ette punase nupu [500]. Temale teed samamoodi, kuid 200 (ühiku) asemel asendad 500 (ühikuga).

Kokkuvõtteks

Ja nii saad luua endale algse aga lihtsa pangasüsteemi. Õpetuse mõte oli selles, et aru saadavaks teha peamõiste global.[nimi]=[number]. Kui tekib probleeme, siis postitage siia.

[Muudetud: 19-01-2005 Gamer]

http://www.hot.ee/jurx15/google.gif http://www.hot.ee/jurx15/firefox.gif

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
silver
Level 2

[EEMAL]

postitati 7.1.2006 15:18 Tsiteeri

Kui ma panen Run The Game siis ta näitab seda teksti: text: "Raha: "+string(global.raha)

ei tööta -.-

(5.3A)

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
sisalik100
Level 6

[EEMAL]

postitati 8.1.2006 02:38 Tsiteeri

ähä ma võin isegi gmd 5.3 a anda ma tegin kunagi selle :P

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
silver
Level 2

[EEMAL]

postitati 8.1.2006 10:47 Tsiteeri

Sain korda.
Norm õpetus.

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
sisalik100
Level 6

[EEMAL]

postitati 8.1.2006 11:55 Tsiteeri

Aga palun näide Gmd-na sellest! =)

Lisatud fail: yy.gmd (5.68kb)
296 korda tõmmatud

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
h1h2h3h4
Level 2

[EEMAL]

postitati 29.4.2006 18:50 Tsiteeri

üks probleem on kui ma vajutan vasakut v6i paremat nuppu siis ei lähe raha maha ega ka mingit texti ei tule(H)
olen algaja ja siis?

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum h1h2h3h4's Aim h1h2h3h4's ICQ status Vaata kasutaja MSN-i h1h2h3h4's Yahoo
h1h2h3h4
Level 2

[EEMAL]

postitati 30.4.2006 10:00 Tsiteeri

oops sain aru ma ei pannud punast ja rohelist asja roomi ma arvasin et kui ma vasakut hiire klõpsu vajutan siis läheb kohe 200 maha aga ok täks hea õpetus muidu....:doh:
olen algaja ja siis?

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum h1h2h3h4's Aim h1h2h3h4's ICQ status Vaata kasutaja MSN-i h1h2h3h4's Yahoo
gmmeiter
GlorY

[EEMAL]

postitati 30.4.2006 12:45 Tsiteeri

rahune maha palun ;)

h1h2h3h4
Level 2

[EEMAL]

postitati 1.5.2006 15:57 Tsiteeri

jh jh
olen algaja ja siis?

Guest
Level 7

[EEMAL]

postitati 10.5.2006 14:16 Tsiteeri

Kas sellise kahe tähega postil oli mõtet?

[Muudetud: 10-5-2006 Guest]

tenno11
Tentsik

[EEMAL]

postitati 5.8.2007 12:49 Tsiteeri

sain hakkama pääris norm tuli
Kambakas II: batoonike, whitepower1, tenno11

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm