[ARHIIV] mängumeistrid
Pole sisse logitud. [Logi sisse ]
Mine lehekülje algusesse
Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse  
Random valik
Rasmussa
Level 3

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 16:57 Tsiteeri
Random valik

Nyt selline probleem: mul on ühes roomis hästi palju puntras "object1"-sid, ning eemal seisab "object2". "Object2"-l on ülesanne: ta peab valima välja suvaliselt ühe "object1"-e ning siis selle poole liikuma hakkama. Ning, kui ta puudutab "object1"-te, siis see kustub ja kui ta on oma sihtmärgi ka ära kustutand, siis valib ta uue. Nii et see näeb välja nagu "object2" valib endale sihtmärgi ning uuristab ennast teistest "object1"-tedest läbi ning kui hävitab ka sihtmärgi, valib uue sihtmärgi ja teeb sedasama. (See peaks kestma, kuni pole enam ühtegi "object1"-te.) Ma panin nüt "object2"-e Step eventi:

perform a step towards a point:
x: object1.x
y: object1.y
speed: 8

nüüd ta hakkas küll liikuma, aga ta ei vali suvaliselt sihtmärke, ta valib selle järgi, mis järjekorras ma need "object1"-ed roomi tegin. Palun öelge mida teha, et ta valiks suvaliselt ja kui võimalik, ilma koodideta (aga koodidega võib ka(kui muud moodi ei saa(kohe kindlasti))).

Selles näites siin, ma roomis joonistasin/tegin "object1"-ed edasi-tagasi tõmmates vasakult paremale. Ja sedasama teed mööda käib ka "object2"!

[Muudetud: 17-4-2007 Rasmussa]

Lisatud fail: Näide.gm6 (23.64kb)
227 korda tõmmatud

Vaata kasutaja profiili Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
simmo
Level 10

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 17:48 Tsiteeri

Tegin siis mingi soperdise, sest polnud mingit head mõtet kuidas absoluutselt suvaliselt valida.

[Muudetud: 17-4-2007 simmo]

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Rasmussa
Level 3

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 18:40 Tsiteeri

to dm11: ei, mitte lähim vaid täiesti suvaline:) Ja ma olen küll selle peale mõelnd, aga ei ole veel leidnud sellist õpetust, kus räägiks kõik ära. Äkki sa oskad soovitada?:happy:

to simmo: Kahjuks ei saanud ma seda näidet vaadata. Küllap Game Maker 7.0-ga tehtud. Aga tänan sellegi eest:)

simmo
Level 10

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 18:53 Tsiteeri

tegin gm6 jaoks ümber

Lisatud fail: Näide.gm6 (25.63kb)
140 korda tõmmatud

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum Vaata kasutaja MSN-i
Anonüümne
Timmo

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 19:07 Tsiteeri

kunagi ma tegin nii, et lisasin kõik objektid massiivi ja sealt valisin suvalise id, ntx:

with all
{
global.index += 1
global.mas[global.index] = id
}

Rasmussa
Level 3

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 19:12 Tsiteeri

Ohoh! See simmo näide on päris hea. Kui aru ka saaksin mis sa seal lisasid, teeksin nati ümber ja olekski, mis mul vaja.

Crypton

[EEMAL]

postitati 17.4.2007 20:02 Tsiteeri

Põhimõtteliselt on asi lihtne. Seatakse suvalised koordinaadid ruumi piires alarmis ära, kui selles asukohas esineb objekti e. asukoht ei ole vaba, siis liigutakse selle koordinaadi poole. Punase objektiga kokkupuutel luuakse uus asukoht kuhu liikuda ja jälle kui seal esineb objekt minnakse sinna.
Maze I: CryptonRalli III: Crypton<br>
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Otsi kasutaja postitusi Saada privaatsõnum
simmo
Level 10

[EEMAL]

postitati 18.4.2007 05:28 Tsiteeri

Muidugi väga tähtis on seal muutuja vaba, sest muidu kui ta uue leiab, siis suundub kohe uue poole ning lõppkokkuvõttes ei jõuaks see kuhugile.Lõpus jääb asi toppama, sest ei leita nii kiiresti seda objecti üles.

Hetkel loevad seda teemat:
Mitte ühtegi - 1 külaline

Mine lehekülje lõppu

Foorumi algbaas põhineb XMB mootoril, modifitseeritud Valter Pundi poolt
Kodulehekülg on tehtud Valter Pundi poolt vpundi ät gmail punkt komm