Foorumi logo

Suitsetamine!
Silx-y - 4.6.2010 13:25

Sai hiljuti proovitud!
Tekkis ka küsimus, et kuidas see kasvule mõjub?
Kas need jutud vastavad tõele?

Peeter - 4.6.2010 13:30

Suitsetamine on nagu Alju5 - ebatervislik, haisev, rõve ja raske lahti saada. Ise pole kunagi proovinud ja ei proovi ka.

Silx-y - 4.6.2010 13:31

Seda küll...
Ise ka lubasin endale, et enam ei tee!

gameboy - 4.6.2010 14:19

Ei ole kunagi suitsu teinud. Ei näe vajadust, pole kunagi tekkinud tahtmist proovida, ja pole nii palju raha ka, et seda pidevalt suitsule kulutada.

Tervisele mõjub kindlasti halvasti, kui liiga palju teed.

Silx-y - 4.6.2010 14:26

PAKK MINGI 40 JU ...
Mõni teeb kaks pakki päevas :D

( jõhker )

Palju sul päevas läheb inc?

InCreator - 4.6.2010 15:46

Poolteist. 15-eegiseid tõmban... *ahem*

Suitsu ei soovita tegema hakata.

Mitte selle pärast et haiseb või paha on või vähk tuleb või whatever -- suits on tegelt kuradima mõnus! Enamus "ohte" on mittesuitsetajate hala peale enda täissittumist. Tegelikult ei soovita hoopis...
...selle pärast, et pärast ei saa maha jätta. See võimalus puudub.

Tõsi, on inimesi, kes viskavad paki nurka peale 5te või 10t või misiganes aastat ja ei tee enam kunagi.
Aga mittesuitsetajaks EI SAA tagasi. Nad pole midagi muud kui EKS-suitsetajad ja elu lõpuni ohus et täis peaga vms tõmbavad paki ära ja plaks, tagasi suitsetajad. Ja suitsule mõtlevad ikka, surmani. Mis siis et enam ei tee. Ja see sakib väga-väga.

Kasvule mõjub... olenevalt sellest millal tegema hakata. 17-18-selt on suht suva juba. 12-13 kindlasti ei tohiks veel teha. Vanemalt on mõistust ka juba rohkem.

Silx-y - 4.6.2010 15:56

On ka ju selliseid kes teevad paki ära ja järgmine päev ei mõtlegi suitsu peale...

InCreator - 4.6.2010 16:08

Ühest pakist ei jää keegi sõltuvusse. Isegi kui sa kuu aega iga päev teed paki, kaheldav.
Sõltuvus tuleb tiba kauem.

Caupo - 5.6.2010 08:26

Vahepeal siis sai siin proovitud pidudel, mitte just kõige kainemas olekus ja noh peod kippusid aina sagedamini toimuma, kus sai tehtud nii mõnigi jälle. Ühel päeval tunnen, et mingi asi nagu peas ütleks, et võtaks ühe tobi veel vms. Sellest sain aru, et midagi hakkab vist juba tekkima, peale seda hakkasin endale sisestama, et mul pole seda vaja jms ning sellest ajast peale mul enam sellist mõtet eriti peas enam ei liigu, loodan vähemalt, et ennetasin selle sõltuvuse endale.

icedude - 6.6.2010 08:46

Niikaua kuni üksinda kuskil aknal või õuenurgas ei tee ja ainult koos suurema pundiga või täispeaga, siis vägasuurt sõltuvust ei teki. Sõltuvus tekib siis kui hakkad üksi tegema, kas kooli või koolist koju kõndides või midagi sellist. Vähemalt mul oli nii. Iga päev 1-2 tobi, vastavalt igale pikemale õueskäigule. Pidudest jäi nii mõni pakk järgi ja sai siis üksinda ära lõpetatud ja nii see hakkab. Õnneks mul niisuur arvuti sõltuvus, et päästis mu elu tõenäoliselt sellega:D.

Silx-y - 6.6.2010 11:26

Üksinda on ikka maru hale tõmmata :D
Vist ?

Peeter - 6.6.2010 11:32

Kuidas teistega koos siis parem on? Täpselt sama rõve sitt, vahet pole kus, millal ja kellega.

icedude - 6.6.2010 11:46

Ei olegi parem. Lihtsalt tekib komme,harjumus tõmmata koos teistega kui üksinda.

Silx-y - 6.6.2010 12:06

Tsitaat:
Tsitaat: Peeter
Kuidas teistega koos siis parem on? Täpselt sama rõve sitt, vahet pole kus, millal ja kellega.

Rõve on ta muidugi lihtsalt üksinda oleks nagu mingi eluheidik :D

InCreator - 6.6.2010 12:33

VÄGA vahet pole.
Suitsetamine on väga sotsiaalne tegevus küll, uues koolis/tööl jne tehakse esimene tutvus alati suitsunurgas.
Aga üksi teha - pole ka midagi teistmoodi eriti. Tõmbad, rahuned ja mõtled.

Pilvemees - 6.6.2010 12:34

terved tänavad on siis eluheidikuid täis. need kes seltskonna präast suitsu teevad on nõrga iseloomuga ja ei suuda iseendaks jääda.
edit. popp teema, InCreator jõudis ette mu postitusest :P

jorss - 6.6.2010 14:55

wtf mida te ajate
ilmselgelt on see täiega kahjulik ja sõltuvust tekitav, aga timmo ja peetri arusaam on ikka üsna huvitav.

Pilvemees - 6.6.2010 15:51

ja sina oled veel noor ja ei näe väljaspoole oma silmaringi

Eigen - 7.6.2010 15:21

Suitsu ei tee aga passiivne suitsetaja olen pea terve elu olnud. Isa kodus tossas ja autos ka kui kuhugi sõitsime. Ja sõbrad ka ümber suitsetavad enamuses. Aga ise ei ole proovinud ja ei tunne, et oleks millestki ilma jäänud. Kui tunned, et pead hakkama suitsu tegema kuna sõbrad ümber teevad, siis on nõrk karakter ma leian.

InCreator - 7.6.2010 16:29

Kõik kes suitsu ise ei tee muudkui arvavad, teavad ja leiavad midagi jubedalt oma arust.
Miks peaks nõrk karakter olema? Ega vägisi ei tee ju keegi, ega keegi sunni tobi ette. Igaüks teeb suitsu selle pärast et tahtis. Mis see iseloom siia puutub? Uudishimulik või see et suits meeldib, ei tähenda veel, et nõrk.

Mõttetu teema. Keegi ei oska sisuliselt midagi tarka öelda tegelt.

Peeter - 7.6.2010 16:37

Suits meeldib sulle sellepärast, et sa oled sellest sõltuvuses ja nikotiin paneb aju mõtlema, et suitsetamine on mõnus ja hea.

Pilvemees - 7.6.2010 17:45

Tsitaat:
Tsitaat: InCreator
Kõik kes suitsu ise ei tee muudkui arvavad, teavad ja leiavad midagi jubedalt oma arust.
Miks peaks nõrk karakter olema? Ega vägisi ei tee ju keegi, ega keegi sunni tobi ette. Igaüks teeb suitsu selle pärast et tahtis. Mis see iseloom siia puutub? Uudishimulik või see et suits meeldib, ei tähenda veel, et nõrk.

sellest ju üsna lihtne aru saada. see kes muidu suitsu ei tee ning nüüd kambas teeb - teeb seda selle pärast, et teda paremini omaks võetakse või, et teistele rohkem meele järele olla - ühtekuuluvuse tunde pärast. Nüüd mõtleme, et kas ühtekuuluvusetunde pärast tervise rikkumine on mõistlik?

Aga seletage mulle vesipiibu fenomen ära - mis kaifi selelst saab? Ma ise olen teinud mingi aeg, aga üsna pea lõpetasin, sest ei näinud mingit pointi.

InCreator otsustab mis on tark ja mõttetu ning mis mitte?

Eigen - 7.6.2010 19:14

Ma rohkem mõtlesin seda, et kui ise ei taha, aga sõbrad käivad peale ja ei julge iseendaks jääda ja annad alla, siis on nõrk karakter.

valter - 7.6.2010 20:37

timmo, passiivne suitsetaja on tervisele sama kahjulik kui tavaline suitsetaja. Ehk siis kui sa tervist rikkuda ei taha, siis lõpetad sõpradega suhtlemise, kui mõni neist suitsu teeb?

Tervise rikkumisest veel seda, et suitsust on veel palju hullemaidki asju, mis tervist rikuvad. Suits on selle kõrval köömes.

Bproof - 7.6.2010 22:01

Tsitaat:
Tsitaat: Pilvemees
Tsitaat:
Tsitaat: InCreator

sellest ju üsna lihtne aru saada. see kes muidu suitsu ei tee ning nüüd kambas teeb - teeb seda selle pärast, et teda paremini omaks võetakse või, et teistele rohkem meele järele olla - ühtekuuluvuse tunde pärast. Nüüd mõtleme, et kas ühtekuuluvusetunde pärast tervise rikkumine on mõistlik?

Aga seletage mulle vesipiibu fenomen ära - mis kaifi selelst saab? Ma ise olen teinud mingi aeg, aga üsna pea lõpetasin, sest ei näinud mingit pointi.

InCreator otsustab mis on tark ja mõttetu ning mis mitte?

Vesipiip on maitsega ja samas hea ringis juttu rääkida ja kordamööda siis tõmmata ja ringe/vms teha (:

valter - 8.6.2010 06:02

tubakas on tubakas, lihtsalt neid tehakse erinevat moodi.

InCreator - 8.6.2010 07:28

Seista töötava auto kõrval või Tallinna kesklinnas foori oodata 5 minti lööb üle päris kõvasti passiivset suitsetamist kahjulikkuse osas, arvan.

Esimene suits tehakse ikka ja alati uudishimust, mitte ühtekuuluvustunde vms jama pärast. Karakter on nõrk kui sa vastu tahtmist teed, aga ei tea küll kedagi, kes teaks kedagi, kes vägisi oleks suitsetama hakanud.

Vesipiip on minu meelest küll nagu öö ja päev sigarettidega võrreldes. Ise näiteks üldse ei taha ja ei kujuta ette, miks sellise jamaga tegeletakse.

"Jama" aga on mu isiklik seisukoht, ja isiklikke seisukohti iseloomustab see, et nad on... isiklikud. Maitse üle ei vaielda!

Uku - 8.6.2010 09:08

Vesipiip on küll suht kahtlane jurr minuarust. Inimesed on absoluutselt tülgastunund nt suitsetamise ideest aga vesipiipu imevad isuga.

Pilvemees - 8.6.2010 10:28

tõsi, ning ometi on see palju kahjulikum. samas liiguvad sellega ka paljud nakkused ja haigused mis läbi sülje levivad. ikka on pidudel palju erinevat rahvast, aga kedagi ei koti kes enne teda piipu imes ja mis krdi tõved inimesel tegelikult küljes on. siis tullakse vastu, nägu ohatisi täis.

icedude - 8.6.2010 10:29

Vesipiipu üldiselt koos seltskonnaga ikka väga ei kipu tegema. (paarike käib kõrvaltoas ära, neiu pühib väljudes suud ja kohe hakkab piipu ka imema, noh harjumusest :D.) Pigem võtan oma vanillimaitselise tubaka välja ja keeran pläru. Ma lihtsalt olen ennast nii harjutanud, et suitsul on sügavam tähendus. Tõmban kallimat kraami sellistel puhkudel nagu sigarillod ja eelistan tavalistest helekollast Camelit(mis on kõige kangem) ja mis on teistest ikka üle prahi. Kui sulle meeldib suits ja sa ei taha lõpetada korstnana, siis kõge mõistlikum valik on olla pühapäeva suitsetaja. Inimesed on harjumuste ohvrid ja siis tuleb ennast lihtsalt harjutada nii, et ei suitseta üksi ja siis ei teki ka seda lolli harjumust iga kord uksest väljudes midagi põlema panna. By the way, see väga hästi ei tööta...lihtsalt antud kombe süvenemine võtab kauem aega, kõige lihtsam on ikka jätta poes pakk ostmata. Võtta selle 40KR semel mingi kilo komme ja kui tuleb tahtmine suitsu järele, siis süüa kommid omale nii sisse, et süda pahaks läheb. Worked for me. Noh, süda mul pahaks ei lähe, aga nüüd olen ma magusasõltlane. Irooniline või mis.

h0lx - 8.6.2010 10:34

Mittesuitsetaja/põhapäevasuitsetaja/algaja ei saagi kunagi suitsetamise mõttest aru saada.

Uku - 8.6.2010 10:38

Tsitaat:
Tsitaat: icedude
... Noh, süda mul pahaks ei lähe, aga nüüd olen ma magusasõltlane. Irooniline või mis.

icedude - 9.6.2010 09:40

Tsitaat:
Tsitaat: h0lx
Mittesuitsetaja/põhapäevasuitsetaja/algaja ei saagi kunagi suitsetamise mõttest aru saada.

Oot, suitsetamisel on siis sügavam mõte kuskil peidus, peale selle, et suure tõenäosusega viskad tuhvlid mitu aastat varem püsti? Kui suitsetamisel on mingi selline...greater goal...siis miks üritavad inimesed seda maha jätta? Mul vanaema jättis 50+ aastaselt suitsetamise maha:D. Noh, äkki ta ei jaganud enam suitsetamisest matsu välja, nagu holx väidab.

Sensei holx hakkab õpetama suitsetamise jin jang-i.

h0lx - 9.6.2010 14:17

Dopamiini + serotoniini rush sõltlasel suitsetamise hetkel peale pikaajast ilmaolemist garotše.

EDIT: Ja mittesuitsetajatel suitsetamisest rääkida on sama, kui mingi kari wow-virgineid seksist räägiks.

normann - 9.6.2010 19:51

WoW-virgin on keegi, kes pole kunagi WoW-i m2nginud.

h0lx - 9.6.2010 20:54

keep telling yourself that....

Silx-y - 9.6.2010 22:10

i am a WoW virgin !
ja btw mis on see viimase aja mood mingi liikuv tegelane seal all?

Uku - 9.6.2010 22:29

see on lahe

InCreator - 10.6.2010 07:09

Ei deraili teemasid (normann, silkx-y)!
Ei huvita kedagi kirja/definitsiooniviga kusagil ja et sa tähelepanelik oled! Koolis poe õpetajale sellise jamaga. Siin räägime asjast.

icedude - 10.6.2010 11:08

Tsitaat:
Tsitaat: h0lx
Dopamiini + serotoniini rush sõltlasel suitsetamise hetkel peale pikaajast ilmaolemist garotše.

SO? Aga mis see suitsetamise mõte puutub bioloogilistesse protsessidesse ajus sutsetamise ajal ja pärast?

Basically väidad sa seda, et maailmas need inimesed, kes ei suitseta, aga joovad kohvi, et saada oma päevane kaiff kätte, ei mõista suitsetamise suuremat eesmärki, milleks juhuslikult on (nagu sõltuvuste puhul ikka) kaifi saamine? Pigem ei mõista need inimesed, miks peab kaifi saamiseks oma tervist rikkuma, mitte asi ei ole suitsetamise mõttes:D.

h0lx - 10.6.2010 11:17

Mis see kofeiin siia puutub? Besides nikotiin on üks vähestest substantsidest, mille tarvitamise kogemus sõltuvuse suurenedes pareneb.

Ja üldsegi. Ärge suitsetage - ise teate millest ilma jääte, VÕI suitsetage - ise teate millest ilma jääte.

icedude - 10.6.2010 11:46

Põhimõtteliselt mida holx väidab:
Ärge suitsetage kunagi ja mõelge ülejäänud elu millest ilma jäite, VÕI suitsetage nii pool aastat ja saate teada millest ilma jäite.

Silx-y - 10.6.2010 12:44

Päris populaarne teema sai ! :D

h0lx - 10.6.2010 15:03

icedudel on lihtlause interpreteerimisega probleeme. Väitsin, et suitsetades jääd ilma tervisest, mitte suitsetades jääd ilma kaifist. Valik on sinu.

jorss - 10.6.2010 15:43

see, et suitsetamine tervist rikub on bs, 1 mu sugulane suitsetas kogu elu iga päev 2 pakki ja elas peaaegu neljakümneseks.

Silx-y - 10.6.2010 17:42

40?

:wow:

Mu vana-vanaisa tegi terve oma elu,
iga päev lõuna ajal sigarit ja elas 85 aastaseks...
Ise keeras, aga vanake tegi nii osavalt, et mina sain sellest alles peale tema surma teada! ( ta suri 2008 )

Sinu sugulasest 2x vanemax...

No tegelt on ju seal ka teisi faktoreid!

A la i ga päev tegi 3 pakki ja jäi 70 aastasena auto alla :D
http://adamcarolla.com/SHBlog/wp-content/gallery/2010-04-02-ep-117/09-joint.jpg

h0lx - 10.6.2010 18:18

sigarit ta vaevalt ise keeras.

Silx-y - 10.6.2010 18:21

Põhimõte on sama Suur pläru täis head tubakat... :D

h0lx - 10.6.2010 18:35

Väga elukauge arusaam sigaritest.

Silx-y - 10.6.2010 18:50

Sorri Sensei Holx, ma ei puutu suitsetamisega igapäevaselt kokku!

valter - 10.6.2010 19:39

sigar, sigaret, sigarillo - täiesti erinevad asjad

InCreator - 10.6.2010 20:51

See teema on lollide postitajate näol ennast ammendanud, pakun. Lock