Foorumi logo

Koduleht .
fastexp - 23.6.2009 15:59

http://kummalised.pri.ee/action

teen siis Kodulehte Action mängujaoks .

Öelge mis on vaja muuta/täiustada ja öelge kus on vead.:P
Ette tänades .
Uuendasin Kujundust!

jyri1234 - 23.6.2009 16:19

Ma ei tea mis sa ise arvad, aga see leht on nagu haigete värvidega! Silmadele vastu kõik. Kirjavigasid on ka.

InCreator - 23.6.2009 17:50

Suht jube on jah.

Internetis on nagu üle 30 miljardi kodulehekülje.
Ja miskipärast sa ei suuda ühtegi lahti teha, et vaadata, kuidas tehakse silmasõbralikku, kena lehte.

1) MUSTAD lehed on äärmiselt nõmedad. Neid teevad vaid lollid eesti koolipoisid tasuta frontpage expressiga aastast 1995. Keegi ei taha minna süsimustale kodukale. Mitte ükski maailmas paremini-tuntud leht ei ole must. Isegi dm11 kaotas selle rämeda-tumeda kujunduse ära.

2) Mis asi on staatika?

3) Valge-hall-must logo? Mustal lehel? orly?

4) Jaotussüsteem tundub suht ok, aga ma ei mõista, miks kogu leht võtab enda alla vaid pool brauseriakna kõrgusest. Kõik võiks olla suurem, eriti lingid.

5) Tee mingi kujundus. PÄRIS kujundus. Mitte haige punane-must number silmaarstile.

6) Linkide värv on kohutav. Kõigepealt raskesti nähtav sinine mustal, siis peaaegu nähtamatu lilla mustal.

7) Kommenteeri, kirjutatakse. Raske uskuda et inimene, kellel eesti keele grammatikaga raskusi, saaks hakkama kodulehekülje tegemisega. Kindlasti palu kellelgi pärast kirjavead ära näidata.

8) "Unnamed" kaota lehe tiitlist ära. See näeb välja äärmiselt laisk.

Lühidalt, muuta ja täiustada tuleb kõike.

fastexp - 23.6.2009 18:28

Tsitaat:
Tsitaat: InCreator
Suht jube on jah.

Internetis on nagu üle 30 miljardi kodulehekülje.
Ja miskipärast sa ei suuda ühtegi lahti teha, et vaadata, kuidas tehakse silmasõbralikku, kena lehte.

1) MUSTAD lehed on äärmiselt nõmedad. Neid teevad vaid lollid eesti koolipoisid tasuta frontpage expressiga aastast 1995. Keegi ei taha minna süsimustale kodukale. Mitte ükski maailmas paremini-tuntud leht ei ole must. Isegi dm11 kaotas selle rämeda-tumeda kujunduse ära.

2) Mis asi on staatika?

3) Valge-hall-must logo? Mustal lehel? orly?

4) Jaotussüsteem tundub suht ok, aga ma ei mõista, miks kogu leht võtab enda alla vaid pool brauseriakna kõrgusest. Kõik võiks olla suurem, eriti lingid.

5) Tee mingi kujundus. PÄRIS kujundus. Mitte haige punane-must number silmaarstile.

6) Linkide värv on kohutav. Kõigepealt raskesti nähtav sinine mustal, siis peaaegu nähtamatu lilla mustal.

7) Kommenteeri, kirjutatakse. Raske uskuda et inimene, kellel eesti keele grammatikaga raskusi, saaks hakkama kodulehekülje tegemisega. Kindlasti palu kellelgi pärast kirjavead ära näidata.

8) "Unnamed" kaota lehe tiitlist ära. See näeb välja äärmiselt laisk.

Lühidalt, muuta ja täiustada tuleb kõike.

Ma teen uue kujunduse .

InCreator - 24.6.2009 01:24

Tunduvalt parem juba.

Ma teeks kas sinist veel heledamaks... VÕI hoopis tumedamaks, kogu lehe tausta ka siniseks ja teksti üleni valge.

Praegu selline vahepealne, pole hea teksti lugeda ega liiga hull. Aga väsitav ikka.

fastexp - 24.6.2009 09:02

Tsitaat:
Tsitaat: InCreator
Tunduvalt parem juba.

Ma teeks kas sinist veel heledamaks... VÕI hoopis tumedamaks, kogu lehe tausta ka siniseks ja teksti üleni valge.

Praegu selline vahepealne, pole hea teksti lugeda ega liiga hull. Aga väsitav ikka.

No ma proovin siis veel paremaks teha . Aga mis värvi ma hyperlingid teen?

jyri1234 - 24.6.2009 09:56

Tekstist natuke tumedamad.

edit: Kuidas sa seda statistika osa tegid, et mitu inimest lehel on?

fastexp - 24.6.2009 10:35

Tsitaat:
Tsitaat: jyri1234
Tekstist natuke tumedamad.

edit: Kuidas sa seda statistika osa tegid, et mitu inimest lehel on?

OK .
Ma võin sule PM-iga scripti saata kui tahad .

simmo - 24.6.2009 12:52

Leht näeb ekraanil pisike välja. Ning kui hiire lingile liigutasin muutus lingi teksti suurus :s. Lisaks ma ei näinud seda logo pilti.

jyri1234 - 24.6.2009 13:47

Saada.

fastexp - 24.6.2009 13:48

Tsitaat:
Saada.

ee... sul peaks se vist postkastis olema .

jyri1234 - 24.6.2009 14:09

On, ty!

fastexp - 24.6.2009 14:12

Tsitaat:
On, ty!

Kui sul veel abi vaja on siis ma aitan ;)

jyri1234 - 24.6.2009 14:32

Võib kah.

Kampsinussu - 26.6.2009 16:54

Külaliste loenduriga võiks natuke rohkem vaeva näha.. praegu loeb iga refreshi uueks külastuseks

jyri1234 - 8.7.2009 14:37

Tee leht menüüga ühe laiaks. See kohe haige kui sealt mingi 8px jääb puudu, sest nagu "üli raske" ju teha, et menüü oleks lehega sama lai.
Paranda see teskti suurust muutev link ära ja...
Soovitan sul kontaktivormi ära muuta, sest comeon, kuidas sa saad ilma e-mailita inimesele vastata kui vaja??
Jälle kirjaviga (no mitte päris aga ikkagi) "lehel viibib 1 inimest" PHP'ga saab ju vabalt muuta sõna, kas on "1 inimene" või "2 inimest."
Siis... See alumine statistika-kast võiks olla lehe laiune ja tekst keskel (ja üldse, tervel lehel võiks ühte värvi tekst olla).
Igal pool võiks border olla (kui üldse seda vaja sul), sest see kah imelik kui mõnes kohas on, mõnes pole. Ja siis kindlasti tee nad kõik ühte värvi ka!
Imelik on see ka, et admin-paneeli logini link on menüüs.
Ja nagu InC juba ütles, miks see leht nii väike on??
Siis.. Värviga tehtud tausta asemele võiks mingi kas või taeva pildi panna. Seda mõtle ise. Tee selline leht mis müüks!
Ja kui veel palju viriseda, võiks juba logo ka keskel olla?

Nüüd sai vast kõik:D!

fastexp - 12.7.2009 16:50

Nüüd on mul täiesti uus kodukas .
Präegu on se mul veel väga poolik . aga öelge mis arvate .. :)

simmo - 12.7.2009 18:07

Mis logo/header see selline on? Miks on Header'ist üleval nii palju ruumi? "tööd" kirjutatakse ikka ö tähtedega mitte küsimärkidega. Need triibulised jooned võiksid kokku minna. Tekst on selles sisu/content kastis liiga servas. (CSS'is : padding ;) ). Lingid on väiksemad kui tekst ise, O_o. Menüüriba ülal ja all on äär aga paremal ja vasakul pole?? Menüüriba taust võiks sujuvamalt üle minna.
Tausta värvid on muidu suht normaalsed.

Päris palju sai juba :P

fastexp - 12.7.2009 20:01

Tsitaat:
Tsitaat: simmo
Mis logo/header see selline on? Miks on Header'ist üleval nii palju ruumi? "tööd" kirjutatakse ikka ö tähtedega mitte küsimärkidega. Need triibulised jooned võiksid kokku minna. Tekst on selles sisu/content kastis liiga servas. (CSS'is : padding ;) ). Lingid on väiksemad kui tekst ise, O_o. Menüüriba ülal ja all on äär aga paremal ja vasakul pole?? Menüüriba taust võiks sujuvamalt üle minna.
Tausta värvid on muidu suht normaalsed.

Päris palju sai juba :P

Kohe hakkan parandama .:)

fastexp - 12.7.2009 20:01

Tsitaat:
Tsitaat: Peeter
Igatahes parem kui ennem.

Okei .:D

valter - 12.7.2009 22:13

hakkab sujuma juba (y)

" Miks on Header'ist üleval nii palju ruumi? " - loll küsimus. Miks ei võiks ? Miks mitte?

fastexp - 13.7.2009 09:25

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat: valter
" Miks on Header'ist üleval nii palju ruumi? " - loll küsimus. Miks ei võiks ? Miks mitte?

Väiksema monitoriga ei näe lehe alumist osa ilma sinna scrollimata praegu, sest leht on nii all.

Mul on resulutsioon 1024 by 768 px ja ei pea scrollima

fastexp - 13.7.2009 09:26

Tsitaat:
hakkab sujuma juba (y)

Sellepärast on seal üleval niipalju ruumi , et need jooned kokku läheksid .

h0lx - 13.7.2009 11:09

Tsitaat:
Tsitaat: fastexp

aga ei lähe ju :õnnelik:

jnt - 13.7.2009 11:21

Kuidas sul see sisu kast lahendatud on? kas sisu tekkides suudab asi alla poole suuremaks venida?

Ja jooned kokku? kas sisu kast polegi pool-läbipaistev vaid on lihtsalt eelneva "imitatsioon"? Siit siis vihjeks, et css'iga saab pool-läbipaistvaid kaste ja jura ka teha. ;) Googlest leiad jälle kõik vajaliku. (y)

Muidu leht näeb üldiselt väga ilus välja. okei, menüül paneks paddingu või siis padding-top'i väiksemaks, et tekst vähe rohkem keskel oleks, mitte all ääres, aga muidu on täitsa kena asi juba. (y)

(Heh, vb minu viga, aga menüül vist kasutatud samu toone, mis mu kodukal. #000000 ja #333333. Ei, mul ei ole selle vastu midagi. :) Lihtsalt tore näha, kui üritatakse "šnitti" võtta. ;))

valter - 13.7.2009 12:47

Tsitaat:
Tsitaat:

Väiksema monitoriga ei näe lehe alumist osa ilma sinna scrollimata praegu, sest leht on nii all.

Haha, on 21 sajand. See on juba nende enda mure, kes kasutavad 640x480 resoga monitori.

jnt - 13.7.2009 12:52

Ega jah, tänapäeval hakkab juba standardiks muutuma disaini loomine resole 1280x1024+. Peamiselt disainitakse 1024x768 reso jaoks ja sellega võiks iga netikasutaja arvestada... Käige suvel tööl ja saate juba vähem, kui 2k eest väga korraliku lcd molu. stiilinäide: http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=18&id=111&menyy_id=18&action=look&lookid=80655 <- 1440x900 reso ja dvi otsaga molu viewsonic'ult. Pole mõtet enam mingi 15" crt taga istuda. ;)

gmmeiter - 13.7.2009 12:58

2000 ja natuke peale maksab ka see, 21,5" monitor mis btw Full HD - 1920 x 1080 (Otsadest vist küll ainult VGA :( )

http://www.ox.ee/est/product/152127

jnt - 13.7.2009 13:14

ega jah, kui reso juba full hd, siis ma soovitaks lausa kaarega mööda käia moludest, millel vaid vga ots... endal peaaegu see molu, veidi küll teine, aga sarnane (mul reso 1920x1200) ja olemas mõlemad, hdmi ja vga. Ja saan kohe sama molu peal proovida vga vs hdmi/dvi ja vga pilt on lihtsalt nii jube, et kaua ei taha seda pilti passida... Seega soovitus: full hd puhul peab 100% olema dvi olemas, muidu on tegemist p*saga.

Aga jh, aitab ot'st. :D

fastexp - 13.7.2009 14:01

Tsitaat:
Tsitaat: jnt
Kuidas sul see sisu kast lahendatud on? kas sisu tekkides suudab asi alla poole suuremaks venida?

Ja jooned kokku? kas sisu kast polegi pool-läbipaistev vaid on lihtsalt eelneva "imitatsioon"? Siit siis vihjeks, et css'iga saab pool-läbipaistvaid kaste ja jura ka teha. ;) Googlest leiad jälle kõik vajaliku. (y)

Muidu leht näeb üldiselt väga ilus välja. okei, menüül paneks paddingu või siis padding-top'i väiksemaks, et tekst vähe rohkem keskel oleks, mitte all ääres, aga muidu on täitsa kena asi juba. (y)

(Heh, vb minu viga, aga menüül vist kasutatud samu toone, mis mu kodukal. #000000 ja #333333. Ei, mul ei ole selle vastu midagi. :) Lihtsalt tore näha, kui üritatakse "šnitti" võtta. ;))

ma proovin siis läbipaistvat kasti teha . ;)
Aga ta ei venita allapoole seda .

fastexp - 13.7.2009 14:03

Tsitaat:
Tsitaat: h0lx
Tsitaat:

aga ei lähe ju :õnnelik:

hmm... mul kül lähevad , aga ma teen selle sisu kasti läbipaistvaks ja siis lähevad . ;)

icedude - 13.7.2009 15:55

Tsitaat:
Tsitaat: gmmeiter
2000 ja natuke peale maksab ka see, 21,5" monitor mis btw Full HD - 1920 x 1080 (Otsadest vist küll ainult VGA :( )

http://www.ox.ee/est/product/152127

Ahaha. Normaalne kokkusattumus :D. Mul vanaema just tellis ox-ist selle sama kuvari, ehk ma soovitasin talle just seda. Päris kenake teine selle raha eest. Reedel tellis, täna sai kätte, ning käisin panin töökorda asja ja just jõudsin koju.

fastexp - 13.7.2009 16:46

Tsitaat:
Läbipaistvuse jaoks kasuta seda:

opacity:0;
-ms-filter:"progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=0)";
filter: alpha(opacity = 0);

Siis peaks töötama nii Opera, Firefoxi kui ka IEga. Muudes brauserites pole testitud.

hmm... ei töötand ...kui opacity oli null siis ei näitand midagi aga kui panin seda jurde siis näitas tavaliselt .Panin selle #sisu { } vahele .

jnt - 13.7.2009 19:06

opacity pidi vist olema 0 kuni 1... ehk 50% on 0.5 ;)

normann - 13.7.2009 19:20

meh, 1024x768?
Aga läptopid?Peab mingit LCD-d rongis kaasas kandma?
See on webmasteri probleem kui väikeste ekraanidega leht sitt välja näeb, nemad tahavad et inimesed nende lehel käiksid.

jnt - 13.7.2009 19:31

normann, isegi mu eee901 on resoga 1024x600 ja vertikaalne kerimine ei ole midagi niiväga hullu, kui asi õigustatud. (Antud lehel miskipärast see sisu lahter jah pidevalt tarbetult suur) Peamine jutt käib siiski tegelt laiuse üle. ;)

normann - 13.7.2009 20:30

No mul eee701 ja muidu pole viga kyll, ff3 on hea resizemine ,aga leht peaks ikka olema selline et inimene ei pea ostma endale uut mingit widescreed läptoppi ,et seal käia.

jnt - 13.7.2009 20:40

normann,
1) Ka 701 on widescreen ;)
2) 800x480 või mis iganes see oli, on reso, millega pead ise leppima, et sellise jura endale ostsid. 701 ongi selline pill, mis lausa mõeldud kerimise jaoks.

Võiksin ju öelda, et rsk, mul telefonil 240x320 reso, et tehke selle järgi, siis ei pea ma ehk enam neid scrolle niiväga rebima, aga jäägem siiski mõistuse piiresse.

fastexp - 13.7.2009 20:52

Tsitaat:

sain tööle . :)
aga nüüd on mul tekst läbipasitev. :(

normann - 14.7.2009 02:48

@Jnt

240x320 ja 800x480 on ikka suur vahe.
Ma ei ütle et kõik peaks minu järgi tegema ja väga väikselt, ma mõtlen seda ,et kui webmaster tahab et ta lehte palju külastataks(nt. reklaamiga tulu saamise eesmärgil) siis oleks tal mõistlik oma leht selliseks teha ,et sellega saaks võimalikult erinevate resolutsioonide ja brauseritega külastada.Et ei oleks nii et kuskil lehe peal on kirjas "To view this page get Opera and make sure your monitor's resolution is 1600x1000, otherwize this site is in black and white only,you cannot click on links and the fontsize is 72."
See näide on loll,ma tean.
Point ongi ikkagi see ,et kas sa tahad ,et inimesed sinu lehte külastaksid või mitte, keegi ei hakka sinu lehe pärast endale uut 42" telekat ostma et saaks seda monitorina kasutada ja sinu lehte näha.

Ja nagu ma ütlesin ,firefox3.5-l on väga hea resizemise võimalus(CTRL + mousewheel yles või alla) niiet ei ole mul vaja scrollida midagi niipalju ,enamikel lehtedel ainult vertikaalselt scrollimine ofc.
800x480 võib kyll olla siiski ebamugav ja silmirikkuv(nii väike ekraan) aga seda ma kasutan üliharva ka.

jnt - 14.7.2009 10:48

normann, 1024x768 resole tehtud disainid sobivad... ma julgen öelda, et vähemalt 95%'le netikasutajatest. Arvatavasti on see number isegi suurem. See, et eee701 kasutajad sinna 1-5% sisse jäävad, sellega pidid eee kasutajad ikkagi ise arvestama, kuna siis, kui eee701 välja tuli, ei olnud veel "kiviaeg". eee701 jääb lihtsalt selle paari % hulka, mis ei ületa seda, et disain nüüd ülimini teha. ;)

See kusjuures oli ka üks põhjustest, miks ma kohe vaatasin, kui crap 701 on. alustades mingist suva cel prosest, sitast akust lõpetades selle sama pisikese moluga... mina sellega nõus polnud. Aga siis tuli eee901 välja ja tolle linuxi variant sai endalegi krabatud. Olen enam kui häppi. Tegin õige valiku. (y)

Tsitaat:
Tsitaat:

sain tööle . :)
aga nüüd on mul tekst läbipasitev. :(

Võib-olla tuleb tolle div'i sisse teha veel teine div, mille opacity on siis nö 100%. ei ole opacity'ga jamanud varem. Samas võid uurida, äkki on olemas sellised asjad, nagu background-opacity vmt. ;)
Ühesõnaga idee poolest on vb vajalik, et sa teed 2 div'i. Üks on pool-läbipaistev, mis käitub taustana, teine täielikult nähtav, kus on tekst.

normann - 14.7.2009 12:01

Ma ostsin endale eee linux versiooni ,et sellega programmimist õppida(ja ps1 emulaatoriga mänge mängida ka vahest) ja julgen öelda et kirjutada notepad++ faile ei ole selle ekraaniga küll mingi probleem.A davai rohkem eeepcdest ärme räägi, kisub offtopicuks.

1-5% kogu interneti kasutajaskonnast on tuleb ikkagi väga suur number, see et protsent on väike ei tähenda et neid inimesi vähe kellel väikese ekraaniga läpakad on, eeepc701 on üldse(eelmine aasta oli vähemalt) kõige levinum netbook ja sellel on igast communiteid jne. siis acer tegi ka samade suurustega netbooki mis on ka üpris levinud, kohe näha et kasutajaskond on siiski suur nendel väikestel julladel.

jnt - 14.7.2009 12:16

normann, nii palju veel jätkaks ot'd, et selliseid 7" netbooke pole minu teada acer teinud.

Acer'il on 9"+ netbookid, millede resod 1024x600+, eeepc'd pole ühtegi tootmises ka alla eelnimetatud reso. Juba tulevad hd ready resoga netbookid turule. (1366x768 vist) eee701 on rariteet. levinum netbook... ühed ütlevad, et acer aspire one, teised, et eee901 või eee1000h. Igastahes kõik need 1024x600 resoga.

Seega liigitame me sinu eee701'e samasse klassi minu moblaga, mille pärast pole mõtet spetsiaalset disaini looma hakata. ;)

ja see 1-5% kasutajates asub kusjuures peamiselt aafrikas 13"ste crt'de taga, seega ei jää paljust ilma, kui nüüd paar miljonit neegrit sinu lehte ilusti ei näe. :P

Aga olgu, ot'ks kisub ta tõesti, samas tegelt, asi reso'ga ja disainiga seonduv, mis mingil määral ka teemaga haakub. :P

EDIT: ja minu meelest eee701'tesid muid versioone polnudki, kui linuxiga. :P eee901'ga oli selline lugu, et kettapinda oli windooza puhul 4+8GB, linuxi puhul 4+16GB. Seepärast mainisin endal ära, et võtsin linuxi variandi.

valter - 14.7.2009 12:53

"Point ongi ikkagi see ,et kas sa tahad ,et inimesed sinu lehte külastaksid või mitte, keegi ei hakka sinu lehe pärast endale uut 42" telekat ostma et saaks seda monitorina kasutada ja sinu lehte näha."
rahune maha, ära liialda. ega kui endal on reso on hiidväike, madalam kui standart, siis see on ta enda probleem! Ostku siis 42 tolline telekas kasvõi, kui tahab kodukal käia.

normann - 14.7.2009 17:55

dm11
meh, olen ma närvis olnud?nagu ma juba ütlesin siis ma harva kasutan seda arvutit ja mul on 1024x768 ja suurema ekraaniga arvuteid 3 tykki mida ma kasutan.

Jnt
Acer aspire one on täpselt sama suure ekraaniga ,reso ma võin ka enda eeepc-l panna draiveritega reso 1600x1000 scalemisega, aga tekst muutub selle võrra vähemloetavamaks ja arvuti aeglasemaks.

valter - 14.7.2009 19:37

ma ei rääkinudki närvidest, ma ütlesin et ära liialda :D 42 tolli... 84 tolli ei taht öelda? :D

normann - 14.7.2009 21:15

No oligi all kirjas , et loll näide see:P

fastexp - 14.7.2009 21:28

Ma ei saa aru miks on vaja mingi reso suurusepärast vaielda ?!:duh:
Kui kellelegi ei meeldi siis ära käige seal lehel !=)

jnt - 14.7.2009 23:11

ja normann, ära aja, acer aspire one native reso on 1024x600... Sel teemal ple mõtet vaielda. Mul sõbral see olemas. ;) eee701 on rariteet resoga. ;)

Aga tõesti, vahet ple, kui disain on resole 1024x768, siis pole mõtet kobiseda, kui just wap legega tegu ple. :D

normann - 15.7.2009 12:35

Polegi mõtet vaielda, kuskil keegi alguses ytles ,et väikse monitoriga ylevalt midagi puudu, no ja siis se postiralli algas :D:D

InCreator - 15.7.2009 12:48

Äge. http://dmgamez.pri.ee/foorum/images/dmgamez/lock_folder.gif

Aga nüüd mänge tegema, turunaised!