13.06.2014, 10:26
Postitus: #1

Siit saab exe
Siit saab gmz-i

Saad väljadele teksti sisestada. Switchis kontrollitakse, mis sisestatud tekstiga tegema peaks. Kastide vahel saab liikuda klikkimise, Enteri, Tabi ja Shift + Tab-ga.

Kastide järjekord tuleb automaatselt nii, et ülemised on järjekorras ees pool. Sama rea peal olevatest kastidest on ees pool vasakpoolsed. Järjekorra automaatset tekkimist saab muuta, muutes init_input_kast()-s prioriteedi arvutamise valemit või pannes mõnele konkreetsele kastile hästi suure või väikse prioriteedi.

Kõik omadused on ühes input_kast parentis ja selle childide puhul tuleb määrata need omadused, mida muuta tahad, create evendis, ala:

Hetkel saab sisestada tähti A-Z, numbreid ja tühikuid Big Grin
Probleem tekkis sellest, et kui keyboard_string-ks määrata väga palju kordi järjest string, kus on täpitähed ja veel mõned sümbolid, siis see on laggine. Ühe korra sekundis saab hakkama aga nt 30x sekundis enam mitte. Seetõttu ei olnud võimalik teksti pikkust kasti laiuse abil piirata, kui mängija peaks ÄÜÕö vms sisestama ja seda on vaja laivis lühendada. Põhimõtteliselt saaks tuvastada, mis sümbolid probleeme tekitavad, ja ainult need eemaldada, aga lihtsuse huvides tegin praegu string_letters_digits() ja asendasin tühikud pärast tagasi sisse.

Kui keyboard_string muutuja uuendamata jätta ja töödelda ainult seda stringi, mis lõpuks joonistatakse, siis saab kõiki sümboleid kasutada. Sel juhul on kustutamine ainult ebameeldiv, sest backspace töötab keyboard_stringi põhjal ja see on pikem, kui kuvatav tekst.

Vormindatud kood:
// Nime kast
event_inherited();
tyyp 2// nimekasti funktsionaalsus
aktiivne 1// By default selekteeritud. See omadus peaks ainult ühel kastil korraga olema
kirjeldus_tekst "Nimi";
teksti_halign fa_center;
input_kast_refreshi_v2limus(); // Välimuse muutmise järel uuendab see osad abi-muutujad. 

[Pilt: input_kastid.jpg]