Mängumeistrid
Mänguidee genereerimine - Printerisõbralik versioon

+- Mängumeistrid (http://www.suvaline.org/MM)
+-- Foorum: Mängumeistrid (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Foorum: Abi, õpetused ja näited (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Teema: Mänguidee genereerimine (/showthread.php?tid=101)

1 2


Mänguidee genereerimine - InCreator - 01.07.2011 19:50

Pikemat aega juba ragistan ajusid.
Tahaks teha seiklusmängu. Pika. Kommertsi.
Aga sellise, täiskasvanutele. Huvitava, nagu mõrvaromaanid või muud taolist, ilma naljata. Tähtis on sõna sünge.

Asi selles, et absull puudub storytellingu oskus ehk võime kirjutada. Noh, kirjutada võib rohkem-vähem mängu sobiva story kokku küll, aga lisada sinna eriti põnevaid momente, järske teemapöördeid, emotsionaalseid pomme ja nii edasi, vat see on nõrk.

On ainult idee jupid ja välgatused, millest võiks alustada. Näiteks:

Protagonist (peategelane)

Peategelane 30-35 vana mees. Habemik, pika mantliga. Näeb 10 aastat vanem kui tegelt on. Kaalutlev ja tõsine. Elab üksi ilmselt, võib-olla lahutatud või lesk. Lesk oleks süngem vist. Võib-olla peab koera. Töötab mingil sotsiaalses mõttes surnud alal, näiteks kirjanik või kunstnik või hoopis teadlane, mingi ala ekspert. Nagu Sherlock Holmes näiteks. Kunstnik oleks vist liiga lilla, siis pigem insener.

Rahvus ja kodumaa peaks istuma settinguga. Midagi, mis oleks ülemaailmsele publikule ära tuntav (küla võrumaal seega ei sobi) aga võib-olla eksootiline (eksootiline mitte palmid egiptuses vaid siberi küla kuskil karupersses taigas või Genfi immigrante pungil äärelinn näiteks). Või tüüpiline usa maakolgas. Seda vaatab veel.

Teema

Midagi sünget ja müstilist hakkab juhtuma. Tüüp hakkab uurima. Maailm ka, aga maailm ei saa aru. Ütleme, mingid eriti imelikud mõrvad või vargused või kirjad kohtades, kuhu ei saa üldse minna keegi seina sodima... panga šeifis näiteks?

Tüübile helistab sõber või midagi, läheb kokku saama ja sõber on surnud või kadunud või midagi. Võib-olla jättis järgi müstilise kirja. Ja sealt tõmmatakse peategelane teemasse.


Ajastu

Võiks olla tegelt mingi 90-date algus või tänapäev. 90-dad on head selles osas, et saab teha ulmetehnikat tänapäeva tehnikaga, ehk joonistada kiviaegse mobiiltelefoni ja mängu ajastut arvestades on see ikkagi hi-tech. Tänapäev oleks ka mugav, aga inspiratsiooni arvestades (allpool) peaks tegelane olema jube vana... võib-olla?
Või hoopis nats kaugem tulevik ja - inspiratsioon - on teema sellest kuidas minevik maksab kätte?

Inspiratsioon ehk kuidas eristuda 99999 samasugusest loost

Paranormaalne teema on tiba liiga läila, ja ketšupipidu/salajane satanistide kult linnas ka (tehtud miljonis seiklusmängus), aga viimasel ajal mõjutab külma sõja teema. Nii venelased kui jänkid olid suht segamini oma külma sõjaga, tegid sadu asju, katseid ja relvi mis siiamaani päevavalgust ei näe, ehk ajastu on siiamaani paksu udulooriga kaetud. Siit saaks kõvasti sünget elementi. Inspireerivad näiteks sellised pildid, nõukogudeaegne power trip

[Pilt: c1.jpg]
[Pilt: c2.jpg]
[Pilt: c3.jpg]
[Pilt: c4.jpg]

Nagu et sünge ja müstiline, ropult powerit ja ajupesu, saladused ja mitmesajahobujõulised mootorid. Võib-olla ka kosmonaudid, see viimane pilt gagarinist on eriti diip.

Ütleme, külma sõja ajal venkud saatsid salaja välja missiooni asustada mingi lähedane galaktika (inimelu ei lugenud banaanigi siis ju) ja nüüd hakkab kusagilt tulema müstilisi sõnumeid või radiatsiooni, millest keegi aru ei saa, ehk kolonistid päriselt jõudsid kuhugi kohale või hukkusid ja saatsid välja hädasignaali (mis on hoopis hoiatus) enne seda (ok see on Alien 1 story juba) või midagi muud taolist.

Või hoopis peategelase vanemad olid tolleaegsed KGB rakukese agendid ja peategelast ka süstiti millegagi imikueas. Mis annab talle supervõimed. Või... ta on skisofreenik selle pärast ja ise tegelikult tekitab kogu jama, aga ta ei saa sellest ise aru... fight clubi teema moodi?

Vot nagu oleks mingid mõtted kust võiks hakata storyt kokku ehitama... ja ei ole ka.
Kellel on?


RE: Mänguidee genereerimine - Mihkel - 01.07.2011 21:07

Minu arust võiks skiso olla. Teema käib ümber kosmonautide ja külma sõja aegse kosmosetehnika võiduajamise ja tüüp kujutab ette endale, et ta on mingi tähtis vend kuskil ja siis hakkab asju korraldama. Kogu mängu jooksul ei saagi päris täpselt aru, kas tüüp on skiso või ta ongi tähtis tüüp kuskil nasas/vene vastavas asutuses.

Teisest küljest võiks ta tänapäeval tegutseda. Ajalooliselt korrektne see nagunii ei tule. Ma ei tea kas see on keskmisele mänguhuvilise oluline, et külma sõja aegne mäng iga kolmanda lausega ametlikust ajaloost mööda paneb?


RE: Mänguidee genereerimine - Jaanus - 01.07.2011 21:11

Sitaks huvitav leht, äkki annab inspiratsiooni: http://www.lostcosmonauts.com/default.htm

mõned highlightiD:
http://www.lostcosmonauts.com/wom.htm
http://www.lostcosmonauts.com/man.htm


RE: Mänguidee genereerimine - Super. - 02.07.2011 08:15

InC .. tahad inspiratsiooni ?? Mine mängi Syberia 1 & Syberia 2 läbi Tongue
Teine osa sünge selline.


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 02.07.2011 17:20

Ma ei taha insipiratsiooni, ma tahan kirjutada story.


RE: Mänguidee genereerimine - Uku - 02.07.2011 23:36

ma kirjutasin eile omaarust midagi tarka aga õnneks ma panin arvuti sleepi ja ärgates oli ta restardi teinud aga muidu avaldasin selles arvamust et skisoteema oleks päris hea, ning iseenesest natuke tõetruudust too asjale juurde kui muidu väljamõeldud mängus mingitpidi fakte ja päris sündmusi kasutada, siis on reaalsuse maik NAGU juures.
Lisaks kirjutasin siis, et ise leiaks et mingi paldiskilaadne (tegelt ma ei ole paldiskis käinud) endine nõukoguderiigi küla oleks parem kui mingi redneck kes pole suutnud inseneriks hakata (et pigem ei saa inseneriks keegi veneoludes kui usas (et miks ta siis ei tee tööd milleks ta õpinud nt)lisaks kui ta teisitimõtleja oleks oleks põhjus ka miks ta ei peaks ametivõimudega läbi saama)

ja siis oli link Tunguska plahvatusele http://en.wikipedia.org/wiki/Tunguska_event

Ja kirjutasin sellest ka et pmst asi mida ta uurib võiks olla ala aastast 1962 kosmosekapsel mis aga kukus maha just selel mängu alguse ajal, ning miks oleks asi imelik oleks näiteks et see on tühi, aga avsatav ainult seestpoolt ning jäljed viivad kapsislt ainult eemale.

alati sa saad sisi teha ni iet X punktis mängus kui ta läheb kapsli juurde tagasi on seal kari agente või politseid ning kapsli asemel on traktor ning sa kahtlustad kinnimätsimist aga tegelikult oli eelev lihtsalt hallukas.

... um... loodan et on mingitpidi abi, kasvõi niipalju et seda sa kindlasti ei taha, siis on lihtsam edasi mõelda.


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 03.07.2011 01:24

Enda mõte on jooksnud asjale mõeldes nii:

act 1:

Tüüp ikkagi elab usas (miks, selgub edasi). Ta on üksik, kasuvanemate kasvatatud ja värki nagu ma pakkusin. Juhtub selline asi et inimesed hakkavad haigestuma ja surema, mingi uus tundmatu viirus. Alguses natuke, siis rohkem ja rohkem...

Oluline asi on veel see, et peategelasel on alatihti imelikud hallukad ja peavalud. Lapsest saati. Enne usa kasupere, kuhu ta pandi 10selt või nii, ei mäleta midagi.

Tüüp saab sõbralt paranoilise kõne. Et teda jälgitakse, telefonis ei saa rääkida, aga asi on tõsine, tule läbi.
No ja läheb ja liiga hilja, kõik on segi taotud, sõber kadunud või surnud. Aga sõber jättis salateate, et see on seotud tüübi päris vanematega. Ja et küsigu oma kasuvanematelt.

Tüüp läheb kasuvanemate juurde, ja jälle kord liiga hilja. Vanad on maha notitud. Aga kasuema õde näiteks, tädi tüübil on elus, halab ja siis räägib tüübile tema ajalugu. Et peale tema lapsendamist tuli mõni aeg hiljem kummaline pakk, mis kästi tüübi vanematel kasulapsele anda see ja see kuupäev. Ja see kuupäev oli ütleme, eelmine päev. Aga tüübi kasuema kartis seda imelikku asja enda käes hoida ja andis õele. Ja seepärast ei leitud seda kasuvanemate majast üles.

Pakis on süstal mingi ainega (eriti ulmeline peaks olema, mingi spetskarp ümber, mida muidu liigu ja venekeelsed kirjad) ja paber venekeelse mehenimega.

Edasi hakkab tüüp uurima toda nime ehk isikut nime taga. Samal ajal käib usas taud edasi, ja mängus siin ja seal - see on nagu muu seas - kogu aeg uudised et kummaline viirus nõuab aina uusi ja uusi ohvreid, keegi ei oska ravida.

Tüüp on segaduses, läheb tagasi koju, aga kodu pole enam. Kõik on läbi tuhnitud, naaber on mättasse löödud ja nii edasi. Saab selgeks, et mingi vägi püüab talle endale otsa peale teha.

Siin tuleks tuua sisse uus tegelane. Pakun et naine mingi, ütleme, (aja)kirjanik. Kes on uurinud nõukogude kosmosevärki raamatu tarbeks ja samamoodi tema ümber käib mingi kahtlane teema, korterit puistatakse, tuttav allikas on kadunud. Ja räägib et sattus oma materjali kogudes mingi imeliku nimega projektile, mis käivitati 60datel ja mille kohta kaob info kiiremini kui ta jõuab kaapida.

Ühesõnaga, toob asjasse valgust ja uusi nimesid. Ja seletab et tal on euroopas sõber, kes võib aidata kogu asja valgustada. Paar otsustab jõud koondada ja lennuki peale kerida

act 2:

Lennuki peale minna pole lihtne. Lennujaamu suletakse viiruse pärast ja mingi müstiline vägi jälitab kogu aeg. Naisel on tuttav ohvitser kes aitab neil saada sõjaväelennukiga - ütleme - türki. Mängu osa seisneb sõjaväebaasi sisse saamises, puzled ja värki. Must jõud on kogu aeg nende kannul.

Türgis läheb jama edasi, ikka mingi jõud on kannul, rünnatakse hotellituba ja whatnot. Seal on ka kõvasti puzzlesid ja asju. Naise sõber elab kusagil kesk-euroopas pakun, saab paar ilusat vana linnavaadet usa kolka ja sõjaväebaasi ja türgi maigule lisaks.

Sõber võtab nad vastu, sebib välja nime omaniku pärandatud paberil ja hoiatab neid ette ja taha. Nime omanik on endine kommunist, mingi Staliniaegne kardinate taga opereerija. Ja elab suletud linnas. Suletud linnu on tänapäevalgi arvatakse et 40 ringis, nagu meil Paldiski ja Sillamäe olid. Ja tehakse otsus et tüüp ja naine lähevad koos nime omanikku otsima. Venemaale.
Samal ajal räägivad kõik uudised juba sellest et usas on viirusega asi tõsiselt BANANA!.

act 3a:

Venemaale minek on minek hundi kurku, sest must jõud nende sabas kogu aeg pole midagi muud kui vene luure. Või õigemini, endised KGB veteranid, kes igatsevad sojussi tagasi. Peategelased peavad nutikalt pääsema piiramisrõngast, ei saa kasutada ronge-busse ja peavad oma nõu ja jõuga suletud linna (kusagil karuperses, suletud tsoonis) saama.

Kogu act 3 on kõva jälitamine ja nuputamine, vahepeal satuvad vene külakesse, sebivad sealt endale veoauto, see võib teel veel katki minna või mudasse uppuda jne. Eks vaatab kust seiklusmängule tuld saab, ehk mõistatusi ja huvitavaid stseene. Tared kaskede vahel ja karmoshkaga külamees tare ees on kohe kindlasti kusagil. Ja suurte ratastega Kraz nagu pildil. Selleks ajaks on sabas juba spetsnaz

Kuidagimoodi saavad lõpuks sinna paganama suletud linna. Kindlasti lisan nõukogude sõjaväelist pornot/müstikat kuhugi, nagu elektriseeritud maapind millest paps rääkis - et kui ta vene raketibaasis teenis - et ümber baasi 2km oli selline ala et jalga ei tohi maast tõsta, kärssad ära lihtsalt ja nii edasi. Peab kammima materjali.

act 3b - endgame:

Leiavad siis selle müstilise nime tagant vana mehe kes kahetseb minevikku ja räägib kogu loo. Tüübi päris vanemad olid kosmonaudid, kes koos 22 (122? siin tuleks leida suht-koht usutav number tegelt) teise mees/naine paariga saadeti kosmosesse. Nagu noa laev või midagi. Parteil oli plaan USSR üle maailma laiali laotada, kõikjale istutati biorelva. Veneaegsed arstid pidid välja valima kõige tugevamad lapsed ja neisse süstima (salaja, "ravimise" katte all) mingit solki, mis muudaks nad immuunseks biorelva vastu. Et kui "viimnepäev" käes, lastakse viirus valla ja ellu jäävad vaid tublid nõukogude inimesed. Kui aga viirus peaks muteeruma ja ikkagi kõik maha nottima, siis tuleb "noa laev" kosmosest tagasi ja kosmonautide - kes on niikuinii suht superhumans, luuserid kosmonaudiks ei saa - asustavad maailma uuesti. Uue, toreda, kommunistliku.

Vanamees on peategelase vanaisa... ja üks selle koletu projekti inseneridest. Juhtus aga hunnik jama:

* Nõukogude liit kadus ära ja kõik kes projektist teadsid, kadusid ka... peale vanaisa, kes pandi elama suletud linna ja veel mõne tegelase.

* Peategelase ema sai "kogemata" lapse. Muidugi last tal kaasa võtta ei lubatud ja kuna käis teine põnev projekt, istutada usasse KGB "sleepereid" ehk rakukesi, peategelane sokutati sinna, kasuperesse, peale hunnikuid imelikke katseid aju mõjutamiseks, et sinna istutada "nuppu" "ärkamiseks". Sealt peavalud. Võib-olla ma kasutan seda elementi et peategelane näeb imelikke unenägusid ja tunneb nagu et midagi on väga valesti. Lisaks kõvasti müsteeriumit ja õudust isegi

* Ema ei tahtnud et laps viiruse kätte sureks, läks läbi tule, vee ja vasktorude ja sebis välja ja suutis ära saata selle kummalise paki, mis tuli kasuvanematel lapsele anda kui õige päev.

* Õige päev on 30-40 aastat hiljem, ehk mängu toimumise ajal, sest - ütleme - noa laeval läheb nii palju aega et jõuda maast küllalt kaugele et teleskoobid ja asjad ei näeks, või muud taolist. Sci-fi osa pole raske usutavaks teha, sest kadunud kosmonautidest on siin juttu küll ja küll.

* Süstal pakis on tegelikult ainus asi which can save the world, ehk siis antiviirus. Oli mõeldud vaid peategelasele, aga teadus on edasi läinud ja seda saaks kähku paljundada.

* Ja peategelast on selle pärast jälitatud kogu aeg, sest paar samasugust hullu vanameest ikka veel usuvad plaani teostatavusse.

Voh. See on siis the big reveal. Jääb üle vaid asi kokku lappida, ehk siis vanaisa aitab paaril venemaalt jälle uttu tõmmata, ja mingil hetkel nad seisavad lõpuks silmitsi tumeda jõuga. See on mingi action scene ja peaosas vanaisa kolleeg tumedast ajast, kah teadlane ja tähtis nina, ja mingi dramaatiline final stand on lõpuks, mille juures vanaisa saab kuuli aga ohverdab ennast selleks, et peategelased saaksid elusalt minema ja tapab ka kurja kolleegi.

World saved, kardinad laskuvad.

Teh end

Nüüd on aga raske osa seda kõike mänguks kirjutada, täpsustada dialoog, tegelased ja kohad, kus täpselt mis toimub.
Usutavuse osa on tugev arvan, Suurbritannias kaevatakse tänapäeval veel nõukaaegse operatsiooni "Biopreparat" raames kõikjale peidetud biorelva kanistreid välja. Plaan oli, et kui sõda tuleb, vene langevarjurid kaevavad nad välja ja aktiveerivad... või midagi taolist.
Noa laeva osa on raskem, kuidas sa peidad miljoni teleskoobi eest suurt vene kosmoseraketti või isegi jaama ja kuhu kuradi kohta sa ta jõuad 30-40 aastaga peita? Ja kuidas sinna toppida nii palju inimesi kui on vaja maailma taasasustamiseks... või vähem ja kloonimine? Midagi mõtleb.
Kõik muu on standard-hollywood stuff. Ja kui ma oleks seda storyt rääkinud külma sõja ajal, oleks tegelt olnud venemaal ametnikke kes arvaks et super idee, nii et usutav küll.


RE: Mänguidee genereerimine - Mihkel - 03.07.2011 02:12

Epic stoori. Kasulapsenduse teema on veits klišee minu arust aga mingi hea seletus peaks olema jh.

"Noa laeva osa on raskem, kuidas sa peidad miljoni teleskoobi eest suurt vene kosmoseraketti või isegi jaama ja kuhu kuradi kohta sa ta jõuad 30-40 aastaga peita? Ja kuidas sinna toppida nii palju inimesi kui on vaja maailma taasasustamiseks... või vähem ja kloonimine? Midagi mõtleb."

Kuu tagaküljele mudugi. See on alati maalt nähtamatu Smile Ja isegi kui keegi vaatab kuskilt kosmosest siis mingi 10 000 elanikuga kosmoselaev kuhugi ära peita küll probleem ei ole. Veel variandiD: Antarktika, Himaalaja, Eesti, Sfinksi käppade all olev ruum.


RE: Mänguidee genereerimine - Cheez - 03.07.2011 11:01

(03.07.2011 02:12)Mihkel Kirjutas:  Epic stoori. Kasulapsenduse teema on veits klišee minu arust aga mingi hea seletus peaks olema jh.

Tahtsin sama öelda mis mihkel, aga kas sa kurvale lõpule pole mõelnud ? Kurva lõpuga filmid alati paremad, ehk ka mängud Big Grin ? Ja selle süstla ja vedelikuga võiks kah miskit olla..
Aga story on 9/10


RE: Mänguidee genereerimine - Uku - 03.07.2011 12:48

Isiklikult kirjutaks lõpu ümber selliseks et keegi sõber, nt türgi informator, kes nad vene piirilt üles korjama peaks, tulistab kahte peategelast püssist ja rotib süstla ära, kuigi ma ei tea miks. Võibolla on hoopis keegi neljas kes laseb maha naise, peategelase ja türgi informaatori ja rotib antiviiruse ära et seda ravimit maailmale suure kasumiga müüa.

Sest haiguse puhangust alates mõned haigusekandjad ikka suudavad USAst välja rännata ja teisi elanikke nakatada, lisaks lennujaamades on päris hulga inimesi kust ned levida saavad, eks kõik sõltub millise viirusega tegu on, kas inimeselt-inimesele levib (ilmselgelt peaks) ning kas levib kontaksti, või õhu kaudu, või mõlemat?

või siis naine haigestub haigusesse(vb läbi mängu on väga vähesed vihjed sellele, nt kukub kusagil kokku, aga peategelane saab kahtlustada et ei kukunud niisama kokku vaid et luure lendas kallale) ning enne mängu lõppu pole muud võimalust kui teda süstida või siis lasta naisel surra et maailm päästa. Tegelikult pole peategelane ise ju ka imuune, seega võib olla peab kas süstib naist ,ennast või laseb kellelegi süstla viia teadlastele kes seda tootma hakkaks.

Selelst mitu inimest kosmosesse saata, on vaja lihtsalt teada mitu inimest on jvaja geneetilise mitmekesisuse säilimiseks. kõik teame et samade vanemate lastevaheline suhe on no-go aga kusagil väideti et näiteks nõbudega on geneetiline erinevus niivõrd suur et risk geneetiliste haiguste esinemiseks oli palju väiksem. seega siis on vaja vähemalt kasvõi kahte paari, kes (võivad olla sugulased) aga teoorias oleks sisi asi tehtav 2+2 ehk nelja inimesega, aga se võtaks väga kaua aega ning kui keegi kogemata kosmoses pea puruks lääb on projektiga kehvasti. lisaks mida väiksem number alguses ,seda aeglasemalt saab maakera populeerida. seega 22 oleks päris mõistlik, esimese põlvkonnaga saaks sellest nt 88 ja teisega juba 532 ( kui kõik saavad 4 last)

Ning miks oleks vaja peita kosmoselaeva? maakera orbiit on igasugust prahti ju täis, ma ei tea muidugi kui tihti seda kaardistatakse, aga kas aastal 60 osati arvata et kõike seda mis inimesed kosmosesse jätavad hakatakse kirja panema ja kaardistama, seega kui midagi väga suurt pole võib seda laeva pidada ka mõneks sateliidiks mis ei tööta. Pmst kui kogu selle aja astronaudid oleks pandud narkoosi alla, sisi ei oleks vaja ka ruumi kus nad ringi liikuda saavad seeda mooduli mõõtmeid tunduvalt kokku hoida.


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 03.07.2011 22:12

Kosmoselaeva polegi vaja peita, aga mul tuleb kuidagi selgitada, miks plaan hakkab tööle alles 30 aastat hiljem.
Tegelikult kirjutasin 5 tunniga sellesama story üle inglisekeelseks, lisasin asju ja korraliku endgame aga põhiline sündmustik ja idee on sama.

Mis lõppu puutub, viimane stseen võiks näidata lähedalt nõukogude kosmonaudi visiiri ja kähedat hingamist pool minutit.

"Käivitada faas 2."


RE: Mänguidee genereerimine - machinemaker - 04.07.2011 00:12

ok story on hea aga näiteks miks ei võiks kosmose jaama ehitada kuu pinna sisse
ja kui mägu tegemiseks läheb siis võiks olla story mis sõltub mingil määral sinu otsustest nii et lõppe võiks olla erinevaid
(tra suudaks ise ka midagi niisugust kirjutada saaks ma kirjandid vahest viied ka)


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 04.07.2011 00:46

Me näeme kosmost 13 miljardi valgusaasta kaugusele. Kuu tagaküljest rääkimata.
Narkoos ei toimiks, sest inimene läheb kaaluta olekus juba paari päevaga süldiks ja peab kogu aeg treenima, mitu tundi päevas. Vaata ISS videosid youtubes, tüübid muud ei teegi kui pumpavad trenažööri, muidu musklid atrofeeruvad ja luud võivad kaduda -- nats üle 1% luude massist kaob kuu ajaga.

Peita võiks laeva mõnda gaasigiganti. Jupiter näiteks. Voyager läks sinna 6 aastaga ja alustas 1977 aastal, ütleme et 10-15 aastat vanem vene masin on 5 korda aeglasem. Usutav küll.

Aga rohkem kui usutav plot ei olegi tähtis, sest mäng ise pole teaduslik uurimustöö vaid techno-thriller ja peateema on ikkagi pidev tagaajamine ja spioonivärk.


RE: Mänguidee genereerimine - Uku - 04.07.2011 00:47

(04.07.2011 00:12)machinemaker Kirjutas:  ok story on hea aga näiteks miks ei võiks kosmose jaama ehitada kuu pinna sisse
ja kui mägu tegemiseks läheb siis võiks olla story mis sõltub mingil määral sinu otsustest nii et lõppe võiks olla erinevaid
(tra suudaks ise ka midagi niisugust kirjutada saaks ma kirjandid vahest viied ka)

OT sa kirjuta lihtsalt millestki milelst ku koolikaaslased ei kirjuta ja sa saad ka paremad hinded sisupoolest.

Mitu lõpu on lahe, aga on mänge millel mitu lõppu ei tasu ära, nt kui sa tahad kindlat mängu teha, siis peavad olma kindlad valikud ning kindel lõpp, story mitmeks haruks ajamine vajab 2.5 korda rohkem vaeva kui lihtsalt lisaharu kirjutamine kuna see on vaja seii kõigega siduda, et sa ei peaks sealt maalt alates kogu mängu uuesti tegeme , kuigi, kui InC suudab, siis ta võiks teha 2 lõppu nõnda, et 1 on tavaline lõpp, aga teine oleks mingil põhjusel natuke pikem ja põhjalikum maiteamiks aga arvan et kui, siis pigem nii.
Sellel et kes 3st lõpus sureb või milline paha ära sureb on suht vähese tähtsusega ning siis saaks tega 180 erinevat lõppu et kas oksendab enne suremist või pärast jne...

InC, pmst said story valmis või veel abi vaja?


RE: Mänguidee genereerimine - Mihkel - 04.07.2011 00:50

Inimeste mitte-väljasuremiseks vajalik kogus on mingi 50+, kui mitte 500+. Mingid teaduslikumad mudelid on, mis arvutavad tõenäosuse, et populatsioon säilib, kui nii ja nii suur hulk inimesi peaks eraldatama kuhugi. Mingis Austraalia asustamise saates oli. Aga see arv oli ikka kõvasti suurem kui 22. Usutavuse huvides võib Civilization ühe "10 000 pioneers"i juurde jääda ma arvan. Asi see ei ole siis 10 000 inimesega kosmoselaev ehitada, kui sul on pool maakera ressurssidest.


RE: Mänguidee genereerimine - Uku - 04.07.2011 01:55

http://www.mahalo.com/answers/what-is-the-minimum-number-of-people-needed-to-populate-a-new-planet mnjah, muutujad maivõi


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 04.07.2011 02:21

Usutav, mitte realistlik. 90% vms külma sõja aegsetest projektidest ei olnud väga realistlikud, nagu telepaatide ja muidu selgetnägijate koolitamine (nii KGB kui CIA poolt!), pommivöödega delfiinid, sahinad TV's ülekannetele lisatud, et mõjutada inimeste aju ja mida kõike. Sellele ma rõhungi. Venelased võisid ka uskuda et 50 matsist jätkub ja so what? Ega tänapäeva noor ei usuks et 60-date tehnikaga saab kuu peale ka minna aga mindi ja kuidas veel.

Mis storysse puutub siis luustik nagu meil nüüd oleks. Aga raske osa on alles ees -- see päris mänguks kirjutada. Sellesama hullu ploti ma saatsin paarile eksperdile ka, üle vaatamiseks et kas on väga hull ja kas müüks ka, aga vastuseid veel ei ole.

Täielik null on praegu tegelaste dünaamika ja iseloom. Mees ja naine sebivad läbi maailma, kuidas nad läbi saavad? Kuidas nende suhe areneb? Millise iseloomuga on muud tegelased ja kes nad täpselt on? Ma kirjutan "sõjaväebaasis seiklevad", aga see tähendab et tuleb selle ja tolle sõduriga juttu ajada, ja nii edasi ja nii edasi

Kujutan ette et peategelane-mees on selline tõsisem ja natuke temperamente, enne rusikas kui mõte, naine on aga hästi ettevõtlik (resourceful), et kuni mees hoogu võtab et uks jalaga lahti lüüa on naine juba kusagilt leidnud tukkuva valvuri, temaga mesijuttu ajanud ja uksele võtme hankinud ja nii edasi.

Mitut lõppu ei usu, et hakkan tegema. Küll aga paneme storysse paar branchi ehk hargnemiskohta, kus saad sama mõistatuse lahendada eri viisidel (ja vahest erineva tegelasega -- vaata eelmist lõiku)
Viimane võitlus ja kuidas see areneb on olemas, aga inglise keeles ja full story, colorkooditud on tegelt siin keda huvitab (ingl k)

http://www.indrek.org/mycrap/best_game_ever.pdf

Palun mitte foorumist kaugemale levitada ja mõne aja pärast võtan maha.


RE: Mänguidee genereerimine - Mihkel - 04.07.2011 03:14

Tsitaat:nagu telepaatide ja muidu selgetnägijate koolitamine (nii KGB kui CIA poolt!)
OT: Kas nad ei tee seda praegu Hiinas edukalt?

Mitte väga positiivne lõpp kõlab hästi. Nagunii poolte mängude ja filmide puhul eeldad, et küll kõik laabub lõpuks. Mitte väiksemat sorti globaalne häving näiteks.


RE: Mänguidee genereerimine - gameboy - 04.07.2011 20:27

Story kõlab vääga huvitavalt! Kindlasti on sellisele mängule turgu, oluline on lihtsalt, et mäng ise oleks võimalikult kvaliteetselt tehtud.

[ot] see pilt on teemasse?


RE: Mänguidee genereerimine - Mihkel - 04.07.2011 23:27

Ei, ma arvan et Wolverine tuleks välja jätta, muidu Marvel kaebab kohtusse.


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 05.07.2011 08:59

See on algne kontseptsioon jah.
Kuigi ma kavatsen siiski nii tegelase nooremaks ümber joonistada (ja sprite teistsugust meetodit kasutades) kui ka natuke mugavamat meetodit taustagraafika jaoks kasutada.


RE: Mänguidee genereerimine - Joke - 05.07.2011 23:24

My 2 cents:
Huvitav plot-twist oleks see, kui naine oleks selle viiruse kandja e nakatunud viirusesse, kuid nähud ei avaldu ja seega viib haigust edasi, sellest saaks kindlasti midagi edasi arendada- näiteks lõpus peab peategelane tegema peas otsuse, kas valib naise ja kogu maailma saatuse vahel.

Lihaste degenereerumise vastu nägin Discovery channeli peal mingist saatest "Space pioneer" vms. lahendust- tekitada ise gravitatsioon, kas siis meiile tuntud gravitatisooni laadset midagi või tsentrifugaaljõud, mis surub jalgade suunas, kui pea oleks "ratta" keskel.
Millalgi loen ehk läbi ka pdf versiooni.

Ja Tunguusi teemal oli Metallica "All nightmare long"'i video intrigeeriv, kuid praeguse enam-vähem usutava teemaga mitte kokku sobiv.


RE: Mänguidee genereerimine - Uku - 08.07.2011 11:12

(05.07.2011 23:24)Joke Kirjutas:  Ja Tunguusi teemal oli Metallica "All nightmare long"'i video intrigeeriv, kuid praeguse enam-vähem usutava teemaga mitte kokku sobiv.

See oli lihtsalt link mingist kahtlasest anomaaliast venemaal, kuna InC otsis ideid. Aga miks mitte ei võiks "praegu" Tungusis olla mõni linn kust tegelane infot mõne astronaudi kohta leiab, eipeagi see sündmus asjaga seotud olema.


RE: Mänguidee genereerimine - Joke - 08.07.2011 12:59

(08.07.2011 11:12)Uku Kirjutas:  
(05.07.2011 23:24)Joke Kirjutas:  Ja Tunguusi teemal oli Metallica "All nightmare long"'i video intrigeeriv, kuid praeguse enam-vähem usutava teemaga mitte kokku sobiv.

See oli lihtsalt link mingist kahtlasest anomaaliast venemaal, kuna InC otsis ideid. Aga miks mitte ei võiks "praegu" Tungusis olla mõni linn kust tegelane infot mõne astronaudi kohta leiab, eipeagi see sündmus asjaga seotud olema.
Ma mõtlesin pigem seda et see Metallica video ei lähe teemasse.


RE: Mänguidee genereerimine - InCreator - 14.07.2011 20:58

lukku